İlk Yardım Fizik Tedavi ve Rehabili-tasyon Hastanesi Açılışa Hazırlanıyor


İlk Yardım Fizik Tedavi ve Rehabili­tasyon Hastanesi Açılışa Hazırlanıyor 
Hastane maliyetinin 30 milyon lira olduğunu belirten Rektör Solak, çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

İIk Yardım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Afyonkarahisar’ın yanı sıra bölgeye de hizmet edecek. Aynı anda 30 acil hastaya müdahalenin mümkün ola­cağı hastanede 10 adet VIP oda bulunacak. Afyon Kocate-pe Üniversite (AKÜ) Rektörü Mustafa Solak, birkaç ay sonra hizmete girmesi beklenen ilk Yardım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ni protokole gezdirdi. Valirfan Balkanlıoğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve il Emniyet Müdürü ismail Türkmenli’nin bulunduğunceleme gezisinde AKÜ Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ünlü bilgi verdi.

AKÜ Rektörü Solak, yurt içi ve yurt dışında hasta kabul edecek hastanede, her türlü imkanın mevcut olacağın ifade etti. Yedi katlı olan hastanenin içerisinde Türkiye’de sadece birkaç hastanede bulunan yürüyen merdiven ile robotik sistem olacağını anlatan Rektör Solak, her türlü htiyaca cevap verilebileceğini kaydetti. Hastanenin ihalesi­nin 22 Ocak 2010 tarihinde yapıldığını ve maliyetinin 30 milyon lira olduğunu belirten Rektör Solak, çevre düzenle­me çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Aynı Anda 30 Acil Hastaya Müdahale imkanı Rektör Solak, “Hastanemizin alt yapı ihalesi yapıldı, ihaleyi kazanan firmamız öncelikle hastanenin çevre, otoyol, park ve otoparklarının inşaatını tamamlamaktadır. Hastanemizi kendi binasına paralel olarak, çevre düzeniyle birlikte eylül ayı içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz” dedi. Hastane­nin kapasitesi ve verilecek hizmetlerle ilgili bilgiler veren Rektör Solak, “Hastanemizin 10 odası VIP, 40 odası tek yataklı ve 70 odası da çift yataktan oluşuyor. Ayrıca 25 cer­rahi yoğun bakım yatağı ve 10 ameliyathanenin bulunduğu hastanemizin arka yüzünde aynı anda 30 acil hastaya hiz­met verilebilecek bir ortam bulunmaktadır. Yani, aynı anda 30 acil hasta geldiğinde hastalara sıra bekletmeden müdahale edilebilecek. Dolayısıyla sağlık alanında başta ilimiz olmak üzere bu bölgeye ciddi anlamda rahatlık ve ciddi biçimde imkan sağlamış olacağız” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here