İLKO İlaç Avrupa Birliği Vizesini Aldı


İLKOİlaç, İngiltere Sağlık Bakanlığı İlaç Denetim Kurumu MHRA’dan Konya üretim tesislerine yönelik, Avrupa GMP’sine (İyiÜretim Uygulamaları) uygunluk onayı aldı.  Bu onay sayesinde İLKO İlaç 2014 yılı itibariyle tüm Avrupa Birliği üye ülkelerine ihracat yapabilecek.

İlko İlaç, sektörde FDA (Food and Drug Administration) ile birlikte dünyanın en önemli belgelerinden olan, İngiltere Sağlık Bakanlığı İlaç Denetim Kurumu (MHRA) GMP onayını aldı.

İngiliz Sağlık Bakanlığı temsilcileri tarafından 4 günde tamamlanan denetimler sonucunda alınan bu onay, İLKO İlaç Üretim tesislerinin, yüksek üretim hızı ve ileri teknolojisi ile Avrupa Birliği standartlarında üretim yaptığının önemli bir göstergesi oldu.

Alınan MHRA onayı ile, İLKO İlaç Avrupa pazarında ürünlerini ruhsatlandırmayı, Avrupa Birliği üye ülkelerine ihraç etmeyi ve Avrupa’da yerleşik firmalar için üretim yapan global bir üretim firması haline gelmeyi hedefliyor.

İLKO İlaç, Anadolu’da yapılan en büyük ilaç yatırımı olan Konya üretim tesislerinde sahip olduğu en son teknoloji altyapısı ve yüksek üretim kapasitesi ile kaliteli üretim anlayışını bir yaşam tarzı olarak benimsiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here