İncekaralar, Olympus Mikroskopi Seminerleri Başarıyla Sürüyor


İncekaralar, benzersiz görüntülerin yer aldığı Olympus Mikroskopi seminerlerine devam ediyor.

İncekaralar A.Ş. tarafından düzenlenen eğitim seminerleri tüm hızıyla sürüyor. Mayıs ve Haziran aylarında çeşitli bölgelerde gerçekleştirilen Olympus Mikroskopi Seminerleri, katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. 22 Mayıs Gönlüferah Otel Bursa, 29 Mayıs Doubletree by Hilton Ankara, 01 Haziran Masel Hotel Adana, 05 Haziran Taksim Point Hotel İstanbul ve 25 Eylül Divan Hotel Asia İstanbul’da düzenlenen seminerlerde, mikroskop ve kontrast yöntemleri, floresan mikroskopi yöntemleri ve ileri görüntüleme teknikleri katılımcılar ile paylaşıldı. Sağlık ve endüstri alanından çok sayıda kişinin yer aldığı seminerlerde, laboratuvar ve klinik mikroskopisinde çığır açan Olympus BX43/BX46/BX53 serisi mikroskoplar, biyolojik uygulamalarda kullanılan CX2 serisi mikroskop sistemleri ve dijital kameralar ile detaylı uygulamalar gerçekleştirildi.

Mikroskopide Çığır Açan Standart

Olympus BX43/BX46/BX53 serisi mikroskopların ergonomik tasarımı, uzun süreli çalışan operatörün sezgisel olarak hızlı bir şekilde yerleşim planı yapmasına, etkili bir incelemede bulunmasına ve görüntü almasına olanak sağlayarak beklentilerin ötesinde rahatlık sunuyor. Kolay ve verimli bir operasyon sağlayan Olympus BX43 sistem mikroskobu, 20.000 saat LED aydınlatma sistemi ile ışık yoğunluğunu en iyi şekilde yöneterek parlaklığı kontrol eder. Ayrıca, kondansatörü değiştirmeden ya da üstteki merceği hareket ettirmeden objektif büyütme oranını 2x‘den 100x’e getirmek mümkündür. Olympus BX43 sistem mikroskobunda, ergonomik gözlem tüpleri ve lamları da dahil, modül ünitelerinin çeşitli biçimlerde dizilmesi sayesinde, bireysel uygulamalar için uyumludur.

Geliştirilmiş kullanıcı rahatlığı ve verimli operasyon sağlayan Olympus BX46 klinik mikroskop, ergonomik tüp bakış pozisyonunda rahatlık sağlarken, ışık yoğunluğu yöneticisi parlaklık ayarını seçili objektifin özelliklerine uygun ayarlar. Basit parmak dokunuşları ile hızlı bir şekilde tarama yapıldığından operatör yorgunluğu azalır.

Gözlem metoduna uygun ileri düzey modülerlik sağlayan Olympus BX53 sistem mikroskobu, aydınlık alan gözlemi için modüler parçalarla yapılan entegrasyonlara ek olarak, floresan, faz kontrastı, polarizasyon ve karanlık alan gibi diğer çeşitli modüler üniteler de, ölçeklenebilirliği artırmak için kullanılabilir. BX53, merkezi olarak yerleştirilen ışık yoğunluğu göstergesi ve her iki elle de çalıştırılabilen floresan shutter ile yerleştirmede maksimum esneklik sağlayacak şekilde tasarlandığı için, isteğe göre uyarlanabilen kontrol yerleşimi sağlıyor. ECO fonksiyonu sayesinde lamba ömründen kazanç sağlanıyor.

DP 26 ile Olağanüstü Detaylarda Aydınlık Alan Görüntüleri Yakalayın

5 megapiksel CCD ile donatılmış DP26 ile 2448 x 1920 piksel çözünürlüğe kadar keskin ve berrak görüntüler elde edilebiliyor. Görüntüler düşük büyütmelerde genişletilmiş olsa bile, ince detaylar kaybolmadan belirgin olarak görüntülenebiliyor. Renk profili doğal renkleri içeren DP26 ile renklerdeki küçük farklılıklar bile ayırt edilebiliyor. Numuneye çıplak gözle baktığınızda gördüğünüz renkler ile DP26’da gördüğünüz renkler arasında fark olmuyor. DP26’da renk kayması olmadan gerçek zamanlı görüntüler almayı kolaylaştıran progresif tarama ve hızlı görüntü yakalama özellikleri bulunuyor.

Yüksek Kaliteli Floresan Görüntülemeyi Destekleyen Tasarım Olympus DP73

Olympus’un amiral gemisi yeni dijital kamera DP73, aydınlık alan görüntülemeden floresan görüntülemeye kadar 17.28 megapiksel benzersiz çözünürlükte görüntüleme olanağı sağlıyor. Düşük büyütmelerde mikro yapıların gözlemlenmesini engelleyen sahte renk ve dalgalanma gibi bozulmaları azaltmak ve çözünürlüğünü artırmak için algoritmaları kullanan Olympus’un yeni ince detaylı işlemleri sayesinde Adobe RGB’yi destekleyen DP73 ile renklerin aslına sadık kalarak mükemmel kalitede görüntüler elde edilebiliyor. Floresan görüntüleme sırasında, DP73 ISO1600’e eşdeğer yüksek hassasiyeti sayesinde zayıf floresan sinyallerini ayırt ederek “Piksel Kaydırma / Fotoğraf Beyazlatma” fonksiyonu ile renk tonlarını otomatik olarak düzeltiyor.

Olympus, tüm floresan ayna üniteleri için yüksek performanslı özel filtreler kullanıyor. Floresan aydınlatıcılar aynı anda sekiz adet filtre taşıyabilmekte ve böylece çoklu boyalı numunelerden kesintisiz görüntü alınabiliyor. Yüksek performanslı filtreler sayesinde verimli, parlak ve düz floresan gözlemler yapılıyor.

Sonsuza Düzeltmeli Optik Sistemler ile Daha Yüksek Performans

Olympus CX2 serisi mikroskoplar, yeni UIS2 sonsuza düzeltmeli optik sistemi ile tıp ve eğitim alanında dünya çapında bir başarıya sahip. Üstün görüntüleme ve güvenli işlem yaparak her ortamda kullanılabilen, sınıfının en iyi görüntü netliğini sağlayan CX21 biyolojik mikroskoplar, UIS2 optik sistemi ile donatılmıştır. CX21’in yüksek yoğunluklu halojen lambası, net ve sabit aydınlatma sağlıyor. Ayrıca, abbe kondansatör üzerinde, her objektif için açık bir şekilde belirtilen en uygun apertür durma konumu, yüksek çözünürlüklü ve yüksek kontrastlı görüntü sağlıyor. CX21 biyolojik mikroskoplarda netleştirme konumu, numunenin değişmesi halinde yeniden odaklanmayı sağlayacak şekilde kilitlenebiliyor. CX31 biyolojik mikroskoplar, optik performansın yanında uygun maliyet etkinliği sunarak gözlemlerde çok sık kullanılan 10x ve 40x objektifler, düzeltilmiş alan karşılaştırılması ile sınıfındaki mikroskoplar içerisinde en iyilerin arasında yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here