İnegöl Devlet Hastanesi’nin Yeni Binasını Başbakan Açacak


Bursa’nın en modern hastanelerinden biri olan İnegöl Devlet Hastanesi’nin açılışını Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yapması planlanıyor.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, yeni yaptırılan Devlet Hastanesi binasını Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun hizmete açacağı bildirildi. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Vali Yardımcısı Ergün Güngör, Kaymakam Ali Akça, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Yavuz Baştuğ, İl Sağlık Müdürü Özcan Akan ile yeni Devlet Hastanesi binasında incelemelerde bulundu. Şahin, “7-8 Kasım 2014 tarihinde Bursa’da yapılacak ‘Yerel Yönetimler Şurası’na Başbakanımız da katılacak. Başbakanımıza, Bursa’daki Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ile yeni İnegöl Devlet Hastanesi’nin açılışını yaptırmak istiyoruz. Bunun için binada incelemelerde bulunduk. Hastanemizi açılışa yetiştirmek istiyoruz. Hastanenin geçici kabulü ile alakalı idari sıkıntılar var. Bunları da aşacağız. Hastanemizi, poliklinikler, servisler, yoğun bakımı ve aciliyle hazır hale getireceğiz” dedi.

Bursa’nın en modern hastanelerinden biri olacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun İnegöl’de bir de miting yapacağını açıklayan Şahin, “Başbakanımızın mitinginin ardından hastanemizi açmak istiyoruz. Bursa’nın en modern hastanelerinden biri olacak. Koordineli bir şekilde açılışa hazır hale getireceğiz. Hastanemizin hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu’nun açılışı için de teklifimizi sunacağız. Olağanüstü bir durum olmazsa, kampüsümüzü da başbakanımıza açtırmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here