Informa Life Sciences Exhibitions Türkiye Pazarına Giriyor!


Informa Life Sciences Exhibitions ,  2013 yılında düzenleyeceği iki yeni etkinlikle,  Türk sağlık sektörüne yatırımı teşvik ediyor.

Dünyanın en büyük sağlık hizmetleri fuarlarından biri olan “Arab Health”  in organizatörü Informa Life Sciences Exhibitions, 2013 yılının 3.çeyreğinde İstanbul’da düzenleyeceği, Türkiye Hastane Altyapı ve İnşaatları Fuarı ve Kongresi (Hospital Build & Infrastructure Turkey Exhibition & Congress) ile Türkiye Sağlık Ürün ve Ekipmanları Üretimi Fuarını (Medical Device Manufacturing Exhibition (MDME) Turkey) duyurmaktan memnuniyet duyar.

Informa Life Sciences Exhibitions ile Türkiye partneri Expotim Fuarcılığın stratejik işbirliği çerçevesinde, 60 milyar dolarlık sağlık hizmetleri endüstrisini İstanbul’da buluşturan ve endüstrinin devlerinin de yer aldığı, Türkiye’deki en büyük uluslar arası sağlık hizmetleri etkinliğini gerçekleştirecek.

Informa Life Sciences Exhibitions Genel Müdürü Simon Page; Türkiye’deki bu kadar geniş kapsamlı iki etkinliği gerçekleştirmenin bir parçası olmaktan son derece heyecan duyduklarını belirtiyor. Expotim’le yapılan bu işbirliği ile Hospital Build & Infrastructure Turkey 2013 ve MDME 2013’ün klinik eğitim ve küresel ortaklıklar ile ilgili Türk sağlık hizmetleri endüstrisine önerilecek en önemli iş platformu olması bekleniyor. Informa Grup’un 26 milyondan fazla küresel veriyi içeren geniş kapsamlı bilgi bankası ile Ortadoğu, Avrupa ve Asya ülkelerindeki sağlık hizmetleri etkinliklerinin organizasyonlarındaki tecrübesi birleşerek,  2013 için iki çok başarılı ve verimli etkinliğin gerçekleşmesini sağlayacak.

Medical Device Manufacturing Exhibition (MDME)18-20 Eylül 2013 tarihlerinde Lütfi Kırdar Uluslar arası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olup, 3 günlük bir süre içerisinde sektörün önde gelenlerini ağırlayacak bir fuar ve konferans olarak planlanıyor.  MDME 2013 Türkiye, Çin, Almanya, Hindistan, ABD, Mısır ve diğer ülkelerden oluşan ülke katılımlarına 3.000 metrekarelik bir alanda ev sahipliği yapacak. Organizasyon en son prototipler, biomateryaller ile ambalajlama malzemelerinden en son makinelere kadar çok geniş bir ürün ve hizmet gamı sunacak. Fuarın yanı sıra, sektörün medikal cihaz üretim endüstrisindeki mevcut ürünler, yeni akımlar, akreditasyonlar, üretim teknikleri ile geleceğin teknolojisini anlamayı amaçlayan ve konusundaki uzmanları buluşturan çok yönlü eğitici konferanslar da olacak.

Hospital Build & Infrastructure Turkey 2013 yatırımcılar, delegeler, Türkiye ve çevre ülkelerin planlama, tasarım, inşaat, operasyon, yönetim, tedarik ve yenileme konularında kilit rolde olan sağlık hizmetleri ile alakalı bina projelerinin finansörleri ve yöneticilerini bir araya getirmeyi amaçlamış, üç günlük kurumlar arası küresel bir platform olarak planlanıyor. Hospital Build & Infrastructure markası 2009 yılında Singapur ve Dubai’de yer alan fuar ve etkinlikler ile başladı. Bu başarıların devamı neticesinde 24-26 Ekim 2013 tarihlerinde ICC İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Hospital Build & Infrastructure Turkey, daha şimdiden 1.500 metrekareyi geçen fuar alanı, 2.000 ziyaretçi, 400’den fazla konferans delegesi ile sektörde önemli bir başlangıç ve marka olacağının işaretlerini veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here