İstanbul Doğum Akademisi İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nda


İstanbul Doğum Akademisi,  13-15 Aralık tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nda anne adaylarına doğuma hazırlığın önemini anlatacak. Akademi bu bakış açısıyla fuarda annelerin  doğacak bebekleri için oda, kıyafet, kişisel bakım gibi ihtiyaçlarının yanı sıra doğuma fiziksel ve zihinsel olarak hazırlanmanın altını çizen farklı konuları hatırlatacak.

Doğum sürecinde ebeveynlerin yanında olan anne-bebek ve baba dostu bir doğuma hazırlık merkezi olarak hizmet veren İstanbul Doğum Akademisi 13-14-15 Aralık tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nda yer alacak. İstanbul Doğum Akademisi standını ziyaret eden anne-baba adayları Op. Dr. Hakan Çoker ve Türkiye’nin tek hamile ve doğum psikoloğu Uzm. Psk. Neşe Karabekir’den doğum için fiziksel destek ve zihinsel arınma ile ilgili bilgileri edinecekler. Standı ziyaret edenler “Keşkesiz Doğum” felsefesi, rahatlama, hypnobirthing, lamaze, gevşeme gibi çeşitli doğum teknikleri gibi bir çok bilgiye ulaşacaklar.  “Ben Bilmem Eşim Bilir” yarışmasının sunucu, Türkiye’nin parlayan yıldızlarından ve birkaç ay önce ilk çocuğunu kucağına alan İlker Ayrık, İstanbul Doğum Akademisi’nin yer aldığı C21 numaralı standında doğum sürecinde ve doğum sonrası babanın rolü ve görevleriyle ilgili deneyimlerini paylaşacak. İstanbul Doğum Akademisi’nin önemli konuklarından biri de anne karnında anne ile bebeği iletişime geçiren uzman olarak bilinen June Eleni Laine olacak. Londra Psişik Çalışmalar Akademisi Öğretim Üyesi June Elleni Laine 13 Aralık Cuma Günü İstanbul Doğum Akademisi’nin konuğu olarak katılacağı anne-bebek-çocuk fuarında katılımcılara, profesyonel olarak sağ beynin -yani duyguların- bebekle iletişimde nasıl aktif kullanılacağını öğretecek.

Doğuma Fiziksel Hazırlık, Bedensel Destek

Anne adaylarının kendi bedenlerinin farkında, doğum türüne kendilerinin karar vereceği, doktorun gebeyi değil, gebenin doktorunu yönlendireceği, geçmiş korkularından tamamen kurtulabileceği, hayatının en güzel olayına eşiyle beraber hazırlanabileceği yani asla keşke demeyeceği doğumları yaygınlaştırmak amacıyla kurulan İstanbul Doğum Akademisi katılacağı İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nda, anne adaylarına “Keşkesiz Doğum” felsefesini anlatacak. İstanbul Doğum Akademisi kurucuları Kadın Doğum Uzmanı ve Keşkesiz Doğum Eğitmeni Op.Dr. Hakan Çoker ve Türkiye’nin tek hamile ve doğum psikoloğu Uzm. Psk. Neşe Karabekir anne adayları başta olmak üzere tüm aileye yeni fertlerini nasıl coşkuyla karşılayacakları konusunda ipuçları verecek.

Anne Bebek Çocuk Fuarı 13-14-15 Aralık 2013 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. İstanbul Doğum Akademisi’nin stant numarası ise C21.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here