İstanbul Ecza Kooperatifi SAP projesi hayata geçti


Proje, Bursa Eczacılar Kooperatifi sonrasında BIZCON tarafından uygulamaya alınan bir diğer başarılı SAP uygulaması oldu.

BIZCON, sektöründe dünyadaki ilk örnek proje olma özelliği taşıyan çalışma kapsamında İstanbul Ecza Kooperatifi  (ISKOOP) iş süreçlerini SAP’ye taşıdı. Sistem 01 Ağustos 2012 tarihinden itibaren başarıyla kullanılıyor.

İlaç dağıtım sektöründe büyümeyi hedef olarak belirleyen ISKOOP, BIZCON danışmanlığında temel lojistik ve finansal modüllerinde, portal ve iş zekası uygulamalarında SAP çözümlerini kullandı. Proje kapsamında ISKOOP iş süreçlerinde iyileştirmeyi gerçekleştirdi,  eczacılar ile birlikte iş performansını ve memnuniyeti üst düzeye çıkardı.

Hayata geçirilen proje Sağlık Bakanlığı tarafından devreye alınan İlaç Takip Sistemi’nin gerektirdiği çalışma esaslarını destekler şekilde tasarlandı. Kullanılan metodoloji sayesinde, ilaç dağıtım sistemine özgü karmaşık ve detaylı kampanyalar daha hızlı ve kolaylıkla hayata geçirilmeye başlandı. Hızlı sipariş giriş ekranları ile işlem başına girişler 2,5 saniyeye kadar indirilerek hızlandırıldı. Kullanıcı dostu nakliye ve depo yönetim kokpit ekranları ile çalışanların günlük rutin işleri optimize edildi. Depo yönetim kokpiti, radyo frekansı (RF) terminalleri, merkez-şube besleme fonksiyonalitesi ve kare kod takip sistemi de proje kapsamında devreye alındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here