Japon ilaç devi Takeda; Türkiye’de büyüyor!

croppedJaponya merkezli Takeda Yakın Doğu, Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük ilaç pazarı olan Türkiye’de yatırımını artırıyor

Takeda Pharmaceutical Company Limited kendisine bağlı Türkiye kuruluşu olan Takeda İlaç Sağlık San. Tic. Ltd. Şti. için Neutec’ten gastroenteroloji, solunum, metabolik, enfeksiyon hastalıkları ve kas iskelet sistemi tedavi alanlarında olmak üzere 13 üründen oluşan portföyün satın alımını tamamladığını duyurdu. Anlaşma, Takeda Türkiye’de kuruluşunun beşinci yılını kutlarken, şirketin ülkedeki varlığını ve yatırımlarını önemli ölçüde genişletmesini sağlayacak.

Takeda’nın Yakın Doğu, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Danilo Cassani “Bu portföy alımı, Takeda’nın büyüme stratejisinde Türkiye’nin önemini vurgulamakla birlikte, özellikle akut ve kronik hastalıklarda, ülkedeki hastalara karşı sorumluluğumuzu ve onların tıbbi ihtiyaçlarına adanmışlığımızı göstermektedir” dedi.

Takeda’nın portföy alımının bir parçası olan ürünler arasında önde gelen Pio-Met (diyabet), Dexplus (kas iskelet sistemweb-i ) ve Cefnet (enfeksiyon hastalıkları) markaları bulunuyor. Takeda Türkiye’nin yeni atanan Genel Müdürü Gamze Yüceland ise “Bu anlaşma Takeda’nın Türkiye’de büyümesi için yeni bir dönemi müjdeliyor. Bu anlaşma bizi ülkemizdeki hastaların farklı sağlık ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilecek konuma getirmiştir ve erişilebilir kaliteli ilaç portföyümüzü genişleterek, en iyi kariyer ve gelişim fırsatlarını sunduğumuz büyüyen bir ekiple birlikte, işimizi de güçlendirmiştir ” dedi.

Osaka, Japonya’da bulunan Takeda, ana faaliyet konusu ilaç olan araştırma bazlı küresel bir şirkettir. Japonya’nın en büyük ilaç şirketi ve endüstrinin küresel liderlerinden birisi olan Takeda, tıpta öncülük ve yenilikçilik ilkeleriyle kendisini tüm dünyadaki insanların sağlık durumlarını iyileştirmek için çaba göstermeye adamıştır. Takeda hakkında daha fazla bilgi www.takeda.com adresindeki kurumsal web sitesinde mevcuttur.

İstanbul’da bulunan Takeda Türkiye, Takeda Pharmaceutical Company Limited’in Türkiye pazarlama ve satış kuruluşudur. Son beş yıldır ülkede faaliyet gösteren şirket, Pantpas® (gastroenteroloji), Actos® (diyabet), Alvesco® (solunum), Daxas® (solunum) ve Xefo® Rapid (muskuloskeletal) gibi tanınmış reçeteli ilaç markalarından oluşan bir portföy sunmaktadır. Bugün şirketin ülkedeki iki ofisinde yaklaşık 130 çalışanı bulunmaktadır. Takeda Türkiye hakkında daha fazla bilgi www.takeda.com.tr adresindeki web sitesinde mevcuttur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here