Kadın dişhekimleri, kadınlarda bağımlılığı İstanbul’da tartışacak


Dünya Dişhekimleri Birliği (FDI) 101. Dünya Dişhekimliği Kongresi’ni Ağustos ayında İstanbul’da yapacak. Kongrenin en ilginç forumlarından birisini kadın dişhekimleri düzenliyor.

İstanbul, 28-31 Ağustos 2013 tarihlerinde dünyanın en büyük dişhekimliği kongrelerinden biri olarak kabul edilen Dünya Dişhekimliği Kongresi’ne evsahipliği yapacak. Kongre kapsamında düzenlenecek en ilginç forumlardan biri de Kadın Dişhekimleri Forumu. Her yıl FDI kongrelerinde gerçekleşen formun bu yılki teması ‘’kadınlarda bağımlılık’’ olacak. Aynı başlıklı forumda geçen yıl ‘’kadınlarda tükenmişlik sendromu’’ tartışılmıştı.

Gelecek dönem Dünya Dişhekimleri Birliği (FDI) Başkanı olacak TC Wong’un da yer alacağı forumda Almanya, ABD, Avustralya, Senegal, Japonya, Ruanda, Azerbaycan, Güney Kore ve Türkiye’den katılan panelistler; kadınlarda rastlanan ilaç, alkol, nikotin ve madde bağımlılıklarının yanı sıra günümüzde çalışan kadının en önemli sorunlarından biri haline gelen işkolikliğin ve internet bağımlılığının kadın yaşamında etkileri üzerine konuşmalar yapacaklar.

Kongrenin evsahipliğini üstlenen Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel; bu forumun dışında da kadın dişhekimlerine yönelik yarışmaların düzenlendiğini açıkladı. 101. FDI 2013 İstanbul Kongresi’nde sunulan bilimsel bildiriler arasından “En iyi Kadın Araştırmacı” seçilecek. Ayrıca  kadın dişhekimleri arasında düzenlenen ‘’uzun bir çalışma günü sonunda en sevdiğim rahatlama yöntemi’’ başlıklı fotoğraf yarışması ile “En İyi Fotoğraf Ödülü” de sahibini bulacak.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here