Kanser Tedavisinde Trubeam™ STx Dönemi

 

Novalis® Radyocerrahi teknolojisine sahip TrueBeam™ STx cihazı İstanbul’da hizmete girdi. Kanser tedavisinde yeni bir dönem başlatmayı hedefleyen bu cihaz ile Radyocerrahi alanında sadece kanserli hücreye tedavi uygulanarak çevresindeki dokuların sağlıklı kalması mümkün oluyor.

Çerçevesiz Radyocerrahi sunan TrueBeam™ STx Neolife Tıp Merkezi’nde kanserli hastalara yeni tedavi imkânları sunuyor. Varian medikal Sistemleri ve Brainlab tarafından piyasaya sürülen Novalis® Radyocerrahi destekli TrueBeam™ STx cihazı, tüm boyutlardaki kanserlerin ve lezyonların tedavisini şekilli ışın teknolojisi ile mümkün kılıyor.

Günde birkaç dakika

Novalis Radyocerrahi, ışınların tümör şekline uygun olarak şekillendirilmesini sağlayarak çevresindeki dokuların sağlıklı kalmasına yardımcı olarak invazif cerrahiye bir alternatif sunuyor. Novalis Radyocerrahi ile hastalara günde sadece birkaç dakika ile tedavi imkanı sunulurken yaşam kalitelerinden ve yaşam alışkanlıklarından vazgeçmeden tedavi olma fırsatı da veriliyor. Sistem beyindeki, omurgadaki ve diğer bölgelerdeki kötü huylu ve iyi huylu tümörler için hastalara hassas, kişiselleştirilmiş ve hızlı bir tedavi sunma özelliği ile de dikkat çekiyor.

Novalis® Radyocerrahi destekli TrueBeam™STx, çok derin beyin tümörleri gibi karmaşık endikasyonların tedavi edilme imkanı ile cerrahi müdahale için uygun olmayan hastalara bir seçenek de sunuyor. Hedefe yönlendirilmiş Radyocerrahi ile hastanın görme veya duyma gibi hayati duyularına zarar verme riskini en aza indirgeyen Novalis Radyocerrahi tedavisi, pek çok diğer sistemden farklı olarak hastanın solunumuna ve diğer vücutsal hareketlerine adapte edilebiliyor. Bu yöntem ile akciğerler veya kalp gibi hayati organların istenmeyen dozları almadığından emin olunmasına yardımcı olunuyor.

Özel yazılım

Bu teknoloji, yüksek hassasiyet ve doğruluk hedefine ulaşmak için özel bir yazılımla çalışıyor ve doz hesaplamaları sadece birkaç dakikada yapılabiliyor. Doz hesaplamalarının canlı tedavi adaptasyonu ile birkaç dakika gibi kısa bir sürede yapılabileceği tedavi planlaması adımından itibaren doktorlar, tedavi sırasında olası iç ve dış hareket ve değişikliklerini tanımlamak ve bunlara adapte olmak için gereken araçlarla çalışıyor. Radyasyon onkologları, beyin cerrahları ve fizik uzmanları gibi tıp uzmanlarının web tabanlı bir ağ üzerinden birbirleriyle bilgi alışverişi yapabilmesini sağlayan sistem, hastalara her zaman ve her yerde bir ekip tarafından yönetilen bir tedavi imkanı da sunuyor.

Radyasyon Onkoloğu Prof. Dr. M Ufuk Abacıoğlu, Türkiye’de ilk kez NeoLife Tıp Merkezi’nde bulunan Novalis® Radyocerrahi destekli TrueBeam™STx cihazı hakkında; “Neolife, dünya çapında bu son teknoloji ürünü cihazı kullanarak tedavi yapan ilk merkezlerden biri. Burada, geniş bir hasta grubu yelpazesi, 6D robotik masa ve yüksek kalitede görüntüleme sistemi, Brainlab ExacTrac® ve Varian On-Board Imager® görüntüleme yönlendirme sistemleri kullanılarak yüksek hassasiyete sahip radyoterapi ve radyocerrahi ile tedavi edilebiliyor. Bu üç cihazı birlikte kullanarak hastalara, invazif yöntemlerle bu işi yapan diğer sistemlerle karşılaştırıldığında daha rahat ve verimli bir tedavi sağlanabiliyor. Benzer şekilde, yan etkiler de en aza indiriliyor” dedi.

Neolife Tıp Merkezi, başlıca beyin tümörleri gibi pek çok farklı hastalığın tedavisi için kanser hastalarına en son teknoloji radyoterapi ve radyocerrahi teknolojileri ile tedavi olanakları sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here