Kesintisiz işitme ile kesintisiz hayat

Ar-Ge ve inovasyonda hız kesmeyen Cochlear, piyasaya sunduğu Nucleus® 8 ve Nucleus 7 SE ses işlemcileri ile kullanıcılarına üst düzey bir işitme deneyimi sunmayı hedefliyor.

Altı yüz binden fazla implante edilebilir cihaz sunarak her yaştan insanın duymasına ve yaşamın sunduğu fırsatlardan yararlanmasına yardımcı olan Cochlear, yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Son olarak yılın ikinci yarısında Nucleus® 8 ve Nucleus® 7 SE ses işlemcilerinin lansmanını yapan şirket, iki yeni işlemci ile işitme deneyimini bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor. Teknolojinin sınırlarını zorlamak hedefiyle Ar-Ge çalışmalarına artan bir ivmeyle devam ettiklerini söyleyen Cochlear Türkiye Genel Müdürü Gül Erden, şu açıklamalarda bulundu: “İnsanlara gelişmiş işitme performansı, yenilenebilir cihazlar, güvenilir ve dayanıklı çözümler sunuyoruz. Bu hedef ve misyon ile iki yeni ürün lansmanımızı yakın dönemde gerçekleştirdik. Her yeni lansman ürünümüze günlük yaşama uyum sağlayan, daha kullanışlı, daha konforlu, daha pratik ve çok daha yeni teknolojik özellikler ekliyoruz. Kullanıcılarımızın bireysel işitme ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamanın yanı sıra günlük hayatı kolaylaştıran teknolojik özelliklerimizle de yanlarında yer alıyoruz.  Piyasaya sunduğumuz iki yeni ses işlemcisinin arkasında da firmamızın güçlü Ar-Ge alt yapısı var. Lansmanını yaptığımız Cochlear Nucleus® 8 en küçük ve en hafif kulak arkası ses işlemcisi olarak sınıfının en iyisi arasında yer alıyor. Yeni ve rahat tasarımıyla kolay bir kullanım sunan ses işlemcimiz kullanıcılar için ortamdaki değişiklikleri algılıyor ve işitme ayarlarını otomatik olarak düzenliyor. Piyasaya sunduğumuz bir diğer işlemci Nucleus® 7 SE ise gürültülü ortamlarda kanıtlanmış işitme performansı ile akıllı telefonlara bağlanabilmesinin avantajlarını bir araya getiriyor” şeklinde konuştu.

Daha iyi bir işitme deneyimi için Cochlear’ın ileri teknolojisinden yararlanıldı
Nucleus® 8 Ses İşlemcisi, günlük hayatı kolaylaştırmak ve hayatın seslerine çok daha hızlı adapte olabilmek üzerine geliştirildi. Üstelik oldukça hafif ve çok akıllı… Bu sayede kullanıcı nerede olursa olsun veya günlük programı onu nereye götürürse götürsün en iyi işitme deneyimini yaşaması hedefleniyor. Cochlear’ın şu ana kadarki en akıllı işitme teknolojisi olan SCAN 2 özelliği ile SmartSound® iQ 2’ye sahip Nucleus® 8 Ses İşlemcisi, kullanıcıların ortamına otomatik olarak uyum sağlıyor. En iyi işitme deneyimini yaşayabilmesi için özellikle gürültülü ortamlarda konuşmaları daha net ve kolay bir şekilde duymaya yardımcı oluyor. ForwardFocus teknolojisi ise istenmeyen arka plan gürültüsünü güçlü bir şekilde azaltarak kullanıcıların yüz yüze görüşmeleri daha net biçimde işitmesine katkı sağlıyor.

Teknolojide çığır açan özellikleriyle hayatı kolaylaştırıyor
Nucleus® 8 Ses İşlemcisi’nin işletim sistemi birçok özelliği sayesinde inovatif anlamda çığır açıyor. Bluetooth LE Audio teknolojisi ile kamuya açık alanlarda yapılan yayınlara doğrudan bağlanabilme imkânı sunuyor. Aynı zamanda bu teknoloji sayesinde kullanıcılar telefon çağrılarını ve favori eğlence programlarını doğrudan ses işlemcisine aktarabiliyor. Hayatın akışına uymak için geliştirilen bu işlemci ile kullanıcılar günlük rutinlerine hız kesmeden devam edebiliyor. Su sıçramalarına ve toza karşı korumalı olup bir ses işlemcisinde mevcut en yüksek su direnci değerine (IP68) sahip olduğundan kullanıcılar sevdiği faaliyetleri rahatlıkla yapabiliyor. Aynı zamanda Nucleus Smart uygulamasını kullanarak ses işlemcisini pratik bir şekilde kontrol edebiliyor. İşitme ayarlarını yapabilen, dinleme hedefleri belirleyen bu uygulama ayrıca kullanıcının kaybettiği bir ses işlemcisinin yerini tespit etmeye de yardımcı oluyor.

Kullanıcıların dikkatini dağıtacak gürültüyü nötralize ediyor
Ortama otomatik bir şekilde uyum sağlayan Nucleus® 7 SE Ses İşlemcisi ister gürültülü bir sınıfta ister arkadaşlarla dolu kalabalık bir dış mekânda olsun, ortama otomatik biçimde uyum sağlayan kanıtlanmış işitme performansı teknolojisiyle öne çıkıyor. Bu sayede daha net bir ses sağlayarak tüm kullanıcılara yüksek fayda sunuyor. Üstelik Nucleus® 7 SE Ses İşlemcisi, eş zamanlı çalışarak çevre gürültüsünü filtreleyen çift mikrofon içeriyor. Böylece özellikle gürültünün fazla olduğu durumlarda, kullanıcıların konuşmaları daha iyi anlamasını ve rahat bir işitme elde etmesini sağlıyor. Tüm bu özellikler kullanıcıların, sevdikleriyle bağlantı kurmasına, iletişim becerilerini geliştirmesine ve potansiyelinin tümünü açığa çıkarmasına yardımcı oluyor. Özellikle de gürültülü ortamlarda kanıtlanmış işitme performansıyla her yaştan kullanıcının çevresiyle güvenli bağ kurmasına katkı sağlıyor.

Hayata bağlanmanın keyfini ikiye katlayan teknoloji, tek uygulama ile etkin kontrol
Her yaştan kullanıcının konforu ve rahatlığı düşünülerek tasarlanan Nucleus® 7 SE Ses İşlemcisi, herhangi bir ek cihaz olmadan hayata bağlanmanın keyfini sunuyor. Rehabilitasyon içerikleri, eğitim videoları, müzikler ve çok daha fazlası, uyumlu bir Apple veya Android™ cihazdan Nucleus® 7 SE Ses İşlemcisi’ne ek bir aksesuara gerek olmadan doğrudan aktarılabiliyor. Her yaştan kullanıcı, uyumlu bir akıllı telefonu veya tableti olmasa bile Cochlear Wireless Phone Clip (Telefon Klipsi) ile kablosuz olarak telefon görüşmesi yapmanın ve müzik dinlemenin tadını çıkarabiliyor. Üstelik bu ses işlemcisi maceracı miniklerin zorlu aktivitelerine de uyum sağlıyor. İster sahada ister oyun alanında isterse su içinde olsun, ses işlemcilerinin yerinde sabit kalmasını ve korunmasını sağlayan birçok aksesuar içeriyor. Kullanıcılar Nucleus Smart Uygulaması ile işitme gelişimini izleyebiliyor, ses işlemcisi ayarlarını yapabiliyor hatta ebeveynler bu uygulama üzerinden çocuklarının ses işlemcisi kullanımını kontrol edebiliyor. Hearing Tracker (İşitme Takibi) özelliği ise ebeveynlere çocukların işitme performansına dair önemli bilgileri Nucleus Smart Uygulaması üzerinden erişim imkânı sunuyor. Çocuklar işlemcisini kaybetse bile anne ve babalar, “İşlemcimi Bul” özelliğini kullanarak işlemcinin yerini kolaylıkla bulabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here