KOAH HASTALARI ORMANA GİTSİN

İlerleyen yaşlarda daha sık görülen ve özellikle erkeklerde daha çok rastlanılan KOAH, maalesef en sık görülen ölüm nedenleri arasında yer alıyor. Bu yüzden hastalığa pek çok tedavi yöntemi aranıyor.Bakalım bilime ve tıp dünyasına farklılığıyla katkı sağlamış, her geçen gün kendini yenileyen ‘’AstraZeneca ‘’ koah hastaları için ne yapmış (?)

AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Serkan Barış anlattı :

AstraZeneca olarak bir yandan bilimin sınırlarını zorlayarak yaşama değer katan ilaçları keşfetmek ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalışırken, bir yandan da faaliyetlerimizin çevre ve doğal varlıklar üzerinde olumsuz etkiler yaratmaması için en büyük çabayı göstermeye devam ediyoruz. Şimdi de, solunum konusundaki geniş portföyümüzden aldığımız güçle, sağlıklı nefesler çoğalsın diye TEMA Vakfı aracılığıyla Balıkesir’de AstraZeneca Solunum Hatıra Ormanı‘nı kurmak için harekete geçtik. Tüm faaliyetlerimizi çevresel sürdürülebilirliği, doğal varlıkları ve iklim dengelerini önemseyen ve koruyan bir şekilde gerçekleştirmek en önemli ilkelerimizden biri ve bu hatıra ormanı bu anlamda çok önemli bir yerde duruyor. Balıkesir’deki hatıra ormanımızın hepimize daha sağlıklı nefesler ve daha temiz ve sürdürülebilir bir çevre için ilham vermesi dileğiyle…”

2025 global çevresel sürdürülebilirlik hedefleri:

  • Karbon salımı: Daha önce sera gazı ayak izini 2015 itibariyle %20 oranında azaltmayı hedefledi ve bunu başararak sera gazı ayak izini %21 oranında azaltarak 704.073 tona düşürdü.5 Şimdiki hedef ise karbon ayak izini 2015 değerleriyle aynı seviyede tutmak ve 2025 itibariyle toplam karbon yoğunluğunu %30 azaltmak.
  • Kaynak tasarrufu: enerji ve yakıt tasarrufunu artırmak ve düşük karbonlu alternatifler bulmak
  • Yenilenebilir enerji: 2025 itibariyle %100 oranında yenilenebilir enerji kullanmak
  • Atık üretimi: 2015 değerleri üzerinden %10’luk düşüş sağlamak
  • Su tüketimi: operasyonlar büyüse de su tüketiminin 2015 değerlerinin aşmaması
  • Ürünlerin üretim öncesi aşamasından ürün kullanım süresinin sonuna kadar olan sürecinde etkin çevresel yönetimin sağlanması

#koah, #koahhastalari, #orman, #temizhava, #doga

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here