KOAH tedavisinde yeni ilaçlar yolda


Tüm dünyada yaklaşık 600 milyon KOAH(Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı)’lı hasta bulunmakta ve her yıl bu hastaların 2.7 milyonu hayatını kaybetmekte.

Türkiye’de yaklaşık 5 milyon KOAH’lı hasta bulunuyor. Son 30 yılda hastalık nedeniyle hastanelere yatırılan hastaların sayısı 4 kat, bu hastalıktan kaynaklanan ölümler ise 5 kat arttı! Çünkü bugün Türkiye’de bulunan her 10 KOAH’lı hastadan sadece 1 tanesi kendisinde KOAH olduğunu biliyor. Erken teşhis edilmediği için hastalık ölümle sonuçlanıyor.

Dünyadaki tüm ilaç firmaları KOAH’a karşı her yıl milyon dolarlar harcayarak araştırmalar yapıyor ve hastalığın tedavisi için çalışıyor. Bu firmalardan biri olan Boehringer Ingelheim, Ar-Ge (Araştırma-Geliştirme) çalışmalarını sürdürdüğü yeni ilacıyla KOAH’lı hastalara olumlu haberler vermeye hazırlanıyor. Boehringer Ingelheim’ın hali hazırda Türkiye’de bulunan ilacına ek olarak üstünde çalıştığı yeni ilacının da KOAH alevlenmelerini azaltmada anlamlı ölçüde iyi sonuçlar ortaya koyduğu çeşitli çalışmalarda görüldü.

KOAH’ın ilerleyişinin ve hastalığın uzun vadeli sonuçlarının anlaşılmasına yönelik çalışmalarını artıran Boehringer Ingelheim, araştırma stratejisi kapsamında solunum sağlığı araştırmalarındaki lider konumunu korumak adına attığı adımları sürdürmekte…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here