Kozan’a 200 Yataklı Hastane


18 Milyon 200 Bin liraya mal olacak hastanenin 2014 yılının mayıs ayında hizmete açılması planlanıyor.

Adana’nın Kozan ilçesinde 200 yataklı devlet hasta­nesinin temeli törenle atıldı.18 milyon 200 bin liralık yatırım bedeli ile yapılacak olan hastanenin 2014 yılının Mayıs ayında hizmete açılması planlanıyor. Temel atma töreninde söz alan Kozan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sefa Yapıcı, Devlet Hastanesi’nin faali­yetleri, personel sayısı ve teknik donanımı ile ilgili bilgi verdi. Daha sonra kürsüye gelen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş; “Tüm Kozanlılara otel konforunda hizmet vere­cek olan bu modern hastanemizin şimdiden hayırlı olma­sını diliyorum. 22 bin 600 metrekare kapalı alana sahip yeni hastanenin ilçemize kazandırılmasında özellikle Belediye Başkanımız Kazım Özgan’a teşekkür ediyorum. Çünkü bir başka ilçemize de aynı hizmet kazandırılacaktı ancak belediye halka kazandırılacak olan hizmete sahip çıkmayarak engel oldu. Oysa Kozan Belediye Başkanımız halkının yararlanacağı bu hizmete sahip çıktı. Tabi bu hizmetlerin ilçemize kazandırılmasında en büyük payı olan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdo­ğan’a halkımız adına teşekkür ediyorum. Hastanenin bitim tarihi olarak Mayıs ayı 2014 yılı verildi ancak bu hiz­metin ilçemize daha erken kazandırılabilmesi için bu konunun takipçisi olacağım” dedi.

Hızlı, Kaliteli ve Ekonomik Sağlık Hizmeti

Sağlık hizmetinin ertelenemeyeceğini kaydeden AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar ise, “Sağlık hiz­meti verirken en kısa zamanda, kaliteli ve ekonomik olma­sı sağlıkta en büyük hedeflerimizdir. Bir işin temeli atıldığı zaman o iş kısa sürede bitiyor. Geçtiğimiz aylarda

Kozan’da bir panel düzenlemiştik. Bu panel sonrasında sağlık alanında en önemli eksiklikler ilçemizdeki doktor ve ambulans sayısı azlığı ile donanım ve alet edevat yetersiz­liği idi.O gün itibarı ile 39 olan doktor sayımız bugün 47’de. Ayrıca hastanemizin alet ve donanımını saymakla bitmez.Ayrıca ilçemize yapılacak olan 200 yataklı Devlet Hastanemizin temelini hep birlikte atmanın mutluluğunu yaşıyoruz ama bunlar bizlere yetmez. Çünkü Kozanlı her şeyin en iyisine layıktır” diye konuştu.

Ünüvar; “Ceyhan ile Kozan arasında tatlı bir yarış vardı. Ceyhan bu yarışa Kozan’dan beş ay önce başlamıştı. Bu yarış her iki ilçeye de hastane yapımı idi. Ancak Ceyhan Belediye Başkanı halka hizmet verecek olan modern has­tanenin temelini atmamıza engel olarak mahkemeye verdi. Ancak Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ilçele­rine beş ay sonra kazandırılması planlanan bu hizmete sahip çıkarak çalışmaların hızlanmasında elinden gelen gayreti göstermiş bulunuyor. Kozan Devlet Hastanemiz Mayıs ayı 2014 yılında bitirilmesi planlanıyor ancak biz bu hastanenin daha kısa bir sürede bitirilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” şeklinde kaydetti. AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan da Kozan’ın yakın zaman­da sağlıkta alanında da marka haline geleceğine inandığını söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Coş, milletvekilleri Gürkan ve Ünüvar, Kozan Kaymakamı İzzettin Sevgili, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Ak Parti İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzman Dr. Hasan Çağıl, AK Parti Kadın Kolları Adana İl Başkanı Emine Karaköse ile yaşlı bir vatandaş tarafından butona basılarak hastanenin temeline ilk harç döküldü.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here