Kütahya Devlet Hastanelerine 1 Milyon TL’lik Cerrahi El Aleti Alındı

 

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mithat Ekici, alınan cihazların teşhis ve tedavide yararlı olduğu gibi hekimlerin işlerini de kolaylaştırdığını kaydetti.

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim Araştırma Hastanesi başta olmak üzere Kütahya’daki tüm hastaneler yeni modern cihaz ve malzemelerle güçlendiriliyor. Bu cihazlar teşhis ve tedavide yararlı olduğu gibi hekimlerin işlerini de kolaylaştırmaktadır. Yeni cihaz ve cerrahi el aletlerini kullanan doktorlar ameliyatlarını daha güvenli ve daha kolay yaparak stressiz ortamlarda çalışmaktadır. Sağlık sektöründe teknoloji ve modern cihaz ve malzemelerin kullanılması önemlidir. Tıp taki gelişmelere paralel olarak tıbbi teknolojide hızla gelişmekte; sürekli olarak yeni cihazlar, el aletleri, tıbbi sarf malzemeleri kullanıma verilmektedir. Bu gelişmelerin takip edilerek hastanelerimizde hastalarımızın kullanımına sunmanın önemli olduğunu belirten Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mithat Ekici, son aylarda Evliya Çelebi Eğitim Araştırma Hastanesi başta olmak üzere tüm hastanelerimizdeki teknolojik alt yapıyı yenilemeye büyük önem verdiklerini, bunun artarak devam edeceğini söyledi.

 

Sterilizasyon Ünitesi Yenilendi

Sterilizasyon ünitesini yenileyen Kütahya Evliya Çelebi Eğitim Araştırma hastanesi daha güvenli sterilizasyon yaparak ameliyat sonrası enfeksiyonların oluşmaması için gayret etmektedir. Op. Dr. Mithat Ekici sözlerine şöyle devam etti: “Alet çalışır, el övünür “demiştir atalarımız. Alet ne kadar yeni, güzel ve kullanışlı olursa işimiz o kadar kolay, güzel ve sağlam olur. Bu düsturdan hareketle başta Evliya Çelebi Hastanesi olmak üzere tüm hastanelerimize 926.578 TL lik yeni cerrahi el aletleri aldık. Ameliyathane malzemelerini yeniledik, eksiklerimizi tamamladık. Amacımız tüm ameliyatların Kütahya’da yapılarak il dışına tedavi için gitme mecburiyetinin önüne geçmektir. İnsanımız kendi evinde, kendi şehrinde tedavi olsun istiyoruz. Hem de daha kaliteli ve memnun olacak şekilde hizmeti sunmak istiyoruz. Tüm hastanelerimizde çalışan uzman hekimlerle toplantılar yapılarak ihtiyaçları olan tıbbi cihazlar tespit edilerek bunlarında alımları gerçekleştirilmektedir” Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği olarak 2014 yılının ilk 6 aylık döneminde hastanelerimize 3.755.862 TL lik tıbbi cihaz alınmıştır. Hastanelerimizde yapılan fiziki değişikliklerle hastanelerimizin çehresi değişirken; tıbbi cihaz ve cerrahi el aletlerinin yenilenmesi ile ilimizde sağlık hizmet kalitesinin hızla arttığını ifade eden KHB Genel Sekreteri Op. Dr. Mithat Ekici yenilikçi çalışmalarının devam ettiğini, hastalarımızın il dışına gitmesine gerek kalmaması için gayret gösterdiklerini belirterek alınan cihaz ve aletlerin sağlık hizmetleri açısından hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here