Lifting dermokozmetik ürünler ile yıllara meydan okuyun


İlk yaşlanma belirtileri 30-35’li yaşlarda ortaya çıkmasıyla beraber, dermokozmetik ürünlerin kullanımı da yine bu yaşlarda ciltte koruyucu hekimlik yapıyor.

Optimer Sağlık Marka&Eğitim Müdürü Esra Koman Kalem,  anti ageing yaşlanmaya karşı hareket etmek demektir. Elbette kelime anlamı yaşa karşı olsa da yılların geçerken cildimizde bıraktığı izleri silmemiz tam anlamıyla mümkün olmuyor.

Yaşlılığın önlenmesi bilimsel açıdan mümkün olmadığını söyleyen Kalem, anti ageing’i kesinlikle şu şekilde tanımlayabiliriz: “Sağlıklı yaşlanmak”

YAŞLANMA SÜRECİ

Optimer Sağlık Marka&Eğitim Müdürü Esra Koman Kalem, elbette önleyemediğimiz yaşlanma sürecinin başlıca nedenleri vardır. Bunlar; hücrelerin oksidatif stres olarak ifade edilen vücutta oluşan serbest oksijen radikallerince hasara uğraması ve vücudun bunu koruyan anti-oksidan sisteminin yetersizliği. Kromozomlarda bulunan DNA’nın hasar görmesi. Genetik miras ve genlerdeki değişiklikler. Hücrede bulunan mitokondri um isimli organcığın hasar görmesi. Vücutta bulunan yağların hasar görmesi.

HORMONLAR, GÜNEŞ VE BESLENME BOZUKLUKLARI

İnsanın yaşam döngüsüne baktığımızda, doğum, büyüme, olgunluk ve yaşlılığı gördüğümüzü belirten Optimer Sağlık Marka&Eğitim Müdürü Esra Koman Kalem, peki bu süreç ciltte ne gibi değişikliklere neden oluyor?

Kronologik yaşlanma diyerek tabir ettiğimiz bu durum kendini;

Deride kuruluk, incelme, kılcal damar ağlarının görünür olması, kırışıklıkların belirmesi, solgunluk, pigment veya karaciğer lekeleri olarak gösteriyor.

Yaşlanmayı önlemek

Optimer Sağlık Marka&Eğitim Müdürü Esra Koman Kalem, yaşlanmayı önlemek için bir çok çözüm ortaya sunulsa da bu çözümler ertelenmektense görünümü daha sağlıklı bir hale getirmeye yardımcı olabiliyor.

Lifting(Riti Dektomi), tıbbi estetik çözümler olarak baktığımızda, kırışıklıkları azaltmak için deriyi kaldıran ve geren cerrahi bir prosedürdür.

Dermiş seviyesine veya kasa etki eder.

Genel anestezi, hastanede yatma (24-48 saat), şişlik, ağrı, yüzde hareketsizlik gibi etkileri olduğundan zor ve tercih edilmeyen bir yöntem haline gelmiştir.

İkinci bir yöntem olarak Botoks, kasları geçici felce uğratarak etki eder. Günümüzde daha agresif tekniklerin yerine geçmiş olup, popülerliği artmıştır.

Fakat yüz felci geçirme tehlikesi, sarkma ve baş ağrısı yine bu yöntemin uygulanabilirliğini zorlaştırmaktadır.

ANTİ-AGEİNG

Son dönemleri anti-ageing hareketli olarak tanımlanabilecek kozmetik lifting dermokozmetik ürünlerle son kullanıcıya eczaneler aracılığı ile ulaşmakta olduğunu belirten Optimer Sağlık Marka&Eğitim Müdürü Esra Koman Kalem, bu trend yaşlanma etkileriyle, vücutta değişikliğe yol açmayan tedavilerle savaşmayı tercih eden hasta sayısındaki artışa cevap veriyor.

Anti-ageing ürünlerde genel olarak peptitler, anti oksidanlar ve sıkılığı sağlayan etken maddeler bulunmaktadır. Bu aktifler hücre seviyesinde çatlaklarla mücadele eder ve gözle görülür bir cilt gençliği sağlıyor.

Anti-ageing ürünlerin içerisinde, özellikle peptitlerin ve son dönemlerde sıkça kullanılan zeytinden elde edilen bir anti oksidan olan Hydroxytyrosol’un kullanılması  ürünün etkinliğini artırmakta kullanıcıyı da sağlıkla yaşlandırmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here