Lilly İlaç’ın Çifte Ödül Gururu


Dünyanın önde gelen araştırmacı ilaç firmalarından Lilly, diyabet alanında farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği projelerle iki ayrı ödülün sahibi oldu.

Üniversite öğrencileri aracılığıyla diyabete kamuoyunun dikkatini çekmeyi hedefleyen ‘10 Şeker Yönetmen Aranıyor’ projesi Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde “Kurumsal Sorumluluk – Sağlık” kategorisinde ödüle layık görüldü. Aynı proje, diyabette beslenmenin önemine dikkat çekmek ve bu alanda bir kaynak oluşturmayı amaçlayan ‘Diyabetik Ziyafet’ projesiyle birlikte “Sağlık Gönüllüleri Türkiye” tarafından düzenlenen ‘Sağlıkta Sosyal Sorumluluk” ödül programında Lilly’nin “Sağlık Bilinci Oluşturmada En Başarılı Sağlık Kuruluşu” olarak ödüllendirilmesini sağladı.

Başarılı halkla ilişkiler çalışmalarını ödüllendirmek ve teşvik etmek amacıyla, “Türkiye Halkla İlişkiler Derneği” tarafından bu yıl 13.sü düzenlenen ‘Altın Pusula’ ödülleri 3 Haziran Salı günü sahiplerini buldu. Lilly İlaç, ‘10 Şeker Yönetmen Aranıyor’ projesi ile “Kurumsal Sorumluluk- Sağlık” kategorisinde ödüle layık görüldü. Lilly İlaç aynı gün ikinci bir ödülün gururunu daha yaşadı. Lilly, sağlık alanında sosyal sorumluluk faaliyetlerinin artırılması ve bu yolla sağlık bilinci oluşturulmasını hedefleyen öncü sivil toplum örgütü ‘Sağlık Gönülllüleri-Türkiye’ tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen ‘Sağlıkta Sosyal Sorumluluk’ ödül programında ’10 Şeker Yönetmen Aranıyor’ ve ‘Diyabetik Ziyafet’ projeleriyle “Sağlık Bilinci Oluşturmada En Başarılı Sağlık Kuruluşu” seçildi.

Diyabete gönül vermiş bir şirket olarak, diyabet alanında yürüttükleri farkındalık projeleriyle bu iki prestijli ödüle layık görülmüş olmaktan gurur duyduklarını belirten Kurumsal İlişkiler Direktörü Nurgün Örgen Özelçi, “Kurumsal sorumluluk kuruluşundan beri şirket kimliğimizin en önemli parçasıdır, diyabet ise 90 yıldır üzerinde çalıştığımız öncelikli alanların başında gelmektedir. Bu alanda  uygulamaya koyduğumuz tüm proje ve programlarımızla hedefimiz, hastalık yönetiminin en iyi şekilde yapılmasını sağlayarak ülkemizin sağlık politikalarına destek olmak ve daha sağlıklı bir toplum oluşturmak” dedi. Bu alandaki çalışmalarının, Türkiye’nin en prestijli ödül programlarında kıymet bulmasından büyük bir mutluluk duyduklarını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here