Londra St. George Hastanesi’nde Türk doktora ödül


Londra’da bulunan St. George Hastanesi bugün önemli bir buluşmaya sahne oldu. Eski bir hasta olan Sheeren Sadiq hastaneye kendisinin hayatını değiştiren maksillofasiyal cerrah, Dr. Mehmet Manisalı’ya NHS Hero ödülünü vermek için geri döndü.

5 yıl önce Shereen evinde gerçekleşen bir hırsızlık sırasında saldırıya uğramış ve kafasına dört kere bilinmeyen bir cisimle vurularak ölüme terk edilmişti. Yüzünün yarısı tamamıyla parçalanmış olan Shereen’ın yaralarının ciddiyeti dolayısıyla kurtulması beklenmezken, geçirdiği beyin ameliyatları, yoğun bakımda gördüğü terapiler ve de rehabilitasyon seansları sonrasında tekrar ayağa kalkabildi.

Dört yıllık süre zarfında Dr. Mehmet Manisalı ve ekibi Sheeren’ın yüzü üzerinde kompleks pek çok ameliyat gerçekleştirerek yüzünü tekrar yaptılar. Yapılan bu tedaviler neticesinde Shereen’ın kendine güveni geri geldi.

Dr. Mehmet Manisalı ve ekibine duyduğu minneti göstermek için Shereen ulusal bir ödül olan ve ülke genelinde sağlık personeline, gösterdikleri insanüstü çabaları için verilen NHS Heroes (NHS Kahramanları) Ödülleri’ne kendisini aday gösterdi.

Dr. Mehmet Manisalı’ya ödülünü veren Sheeren: “Dr. Manisalı’yı NHS Hero Ödülü’ne çok sıcak ve ilgili bir doktor olduğu ve benim hayatımı değiştirdiği için aday gösterdim. Kendisi benim tekrar aynaya bakabilmemi sağladı. Dr. Manisalı inanılmaz bir maksillofasiyal cerrah ve ben kendisinin rekonstrüktif ameliyatlar yaptığı bir hastası olarak, onun sayesinde geleceğe tekrar umutla bakabiliyorum” dedi.

Dr. Mehmet Manisalı ise “Bu ödüle layık görülmek çok onur verici, hastalarınızdan biri tarafından bu ödülün veriliyor olması ise bu deneyimi daha da duygusal ve kişisel kılıyor. Shereen’ın son senelerde gösterdiği ilerlemeden çok memnunum, bu noktada Shereen’ı tüm bu süreç boyunca her adımda destekleyen ekibime de teşekkür etmek isterim ve tabii ki Shereen’e çünkü tedavisi süresince ilham verici bir cesaret ve kararlılık gösterdi.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here