Manisa’ya 400 Yataklı Modern Hastane Müjdesi

A

Dr. Muzaffer Yurttaş, Sağlık Bakanlığı tarafından genel bütçe kaynaklarından yapılacak olan hastanenin Merkez Efendi Devlet Hastanesi yanına yapılacağını söyledi.

 

AK Parti Manisa Milletvekili ve Sağlık Komisyonu üyesi Dr. Muzaffer Yurttaş, Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi bahçesine yapılacak 400 yatak kapasiteli hastane hakkında bir açıklama yaptı. Yurttaş, inşaat yapım ihalesinin Ocak 2015 tarihinde yapılacağı müjdesini verdi. Sağlıkçı kökenli AK Parti Milletvekilleri ile Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun birlikte yaptıkları istişare ve değerlendirme toplantısı sonucu, Manisa yatırımlarını da görüştüklerini belirten Yurttaş, basına bir açıklamada bulundu.
400 yatak kapasiteli olacak

Dr. Muzaffer Yurttaş, Sağlık Bakanlığı tarafından genel bütçe kaynaklarından yapılacak olan hastanenin Merkez Efendi Devlet Hastanesi yanına yapılacağını belirterek “6 bloktan oluşacak hastane 68.277 metrekare kapalı alana sahip olacak. Hastanede 80 adet tek kişilik, 160 adet çift kişilik oda bulunacak. 105 poliklinik, 17 diyaliz yatağı, 10 görüntüleme odası, 41 yoğun bakım yatağı, ketem ünitesi, helikopter pisti ve 1200 araçlık otopark bulunacak” dedi.

Manisa’nın büyük bir ihtiyacını karşılayacak
AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, hastane bünyesinde Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi, Yanık Merkezi, Tüp Bebek Merkezi de bulunacağını belirterek “Acil servis ve diğer ünitelerle birlikte Manisa’nın büyük bir ihtiyacını karşılayacak olan hastanenin halkımıza ve sağlık camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here