Medical Park, Küresel Ortaklarla Büyüyecek


Türkiye’nin en önemli sağlık yatırımcılarından Medical Park Hastaneler Grubu, dünyanın en güçlü fon kuruluşları ile yoluna devam ediyor. Dünyanın üç ayrı kıtasından, her biri 100 milyar doların üzerinde varlık yöneten üç emeklilik fonu ile birlikte Turkven’in danışmanlığını yaptığı girişim sermayesi fonu, Medical Park’ın çoğunluk hissesini satın aldı.

Medical Park Hastaneler Grubu’nda bir süredir devam eden hisse satışına ilişkin görüşmeler tamamlandı. Her biri 100 milyar doların üzerinde varlık yöneten üç ayrı kıtadan, Kanada, Singapur ve Avrupa merkezli üç emeklilik fonu ile Turkven’in danışmanlığını yaptığı girişim sermayesi fonu, Medical Park’a ortak oldu. Turkven’in danışmanlığını yaptığı fon ile beraber Medical Park’a ortak olan emeklilik fonları, Medical Park’ın büyümesi ve gelişmesi için yatırımlara devam edecek.

Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, satış sonrası yaptığı açıklamada, “Bu işlem, büyüyen piyasalardaki kaliteli ve kurumsal yönetişime bağlı şirketlerin iyi performansı sayesinde dünya ekonomisinin içinde bulunduğu zorlu dönemlerde bile değer elde edebileceğini göstermektedir. Gelişmekte olan piyasalara yapılan en önemli yatırımlardan biri olan bu ortaklık, Medical Park’ın başarılarını pekiştirerek büyümemize destek olacaktır.” dedi.

Medical Park, önümüzdeki beş yıllık planda 10.000’den fazla yeni istihdam ile büyüme stratejisini koruyacak. Geçtiğimiz yıl lüks hastane segmentinde yeni marka olarak oluşturulan Liv Hospital için de yeni yatırımlar devreye alınacak. Medical Park Hastaneler Grubu, Türkiye genelinde 12 ilde 23 hastane ve 3.500 yatak kapasitesi ile faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük sağlık hizmeti şirketleri arasında yer alıyor. Medical Park hisselerinin çoğunluk kısmının satışı sürecinde GoldmanSachs ve CreditSuisse finansal danışman olarak münhasıran yetkilendirilmişti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here