Medikal Görüntülemede Dev Teknoloji Firması Devrede

140

Dünyanın lider çip üreticilerinden AMD,  Analogic’in yeni BK Ultrasound bk3000 ultrason sistemine yüksek seviye görüntüleme performansı sağlıyor.

 

Analogic, yeni ürünü BK Ultrasound’da dünyanın lider çip üreticilerinden AMD’nin gömülü grafik çözümlerini kullanıyor. Sağlık hizmetleri teknolojisi alanında dünya lideri olan Analogic ile AMD arasındaki bu işbirliği ile, ultrason cihazlarına daha hızlı işlem performansı sağlanarak, hızlı ve duyarlı görüntü alınması sağlanıyor. Konu hakkında konuşan AMD Türkiye Ülke Müdürü Ömer Çelebioğlu:” AMD Gömülü Radeon HD 7850 grafik hızlandırma üniteleri ve OpenCL birlikteliği verimli ve güçlü bir performansa imza atıyor. Bu ürün AMD’nin sağlık hizmeti sektörüne, teknolojisi ile hizmet etme anlayışının bir kanıtıdır. Yeni teknolojimiz keskin, detaylı medikal görüntüleme ve diğer ileri grafik işleme özellikleri sayesinde doktorların hastalarına daha gelişmiş bir hizmet sunabilmelerini sağlayacak” dedi. AMD Gömülü Radeon™ HD 7850teknolojisi ile Analogic, her bir ultrason görüntüsünde üç kat fazla bilgi kaydederken, yakalama ve görüntüleme arasındaki zamanı kısaltmayı başarıyor. Yeni Analogic bk3000 ultrason sistemi, üroloji, ameliyat, genel görüntüleme ve prosedür rehber uygulamalarında kullanılmak üzere geliştirildi ve ticari olarak dünyanın önemli pazarlarına sunuldu.

 

AMD

AMD, çevresel bilişimin yeni dönemini tanımlayan kişisel bilgisayarlar, tabletler, oyun konsolları ve bulut sunucular dahil olmak üzere milyonlarca akıllı cihaza güç veren teknolojiyi tasarlar ve entegre eder. AMD çözümleri dünyanın her yerinde kullanıcıların cihaz ve uygulamaların gerçek potansiyelini keşfetmelerine ve sınırların ötesine geçmelerine imkan sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here