Medipol Tanıtım Günleri Başladı

İstanbul Medipol Üniversitesi, aday öğrencilere yönelik “Tanıtım Günleri”ni başlattı. Üniversite, 2012 – 2013 yılı için 706 kontenjan ayırdı. Medipol Üniversitesi öğrencileri, eğitimlerinin daha ilk yıllarından itibaren pratik yapma imkanı elde ediyor ve uygulamalı eğitim olanağından yararlanıyor.

Üniversite tercihlerinin heyecanı ve stresi yaklaşırken, İstanbul Medipol Üniversitesi tercihlerini yapacak öğrenciler için hem üniversitede hem de Türkiye’nin en büyük özel üniversite hastane kompleksi Medipol Mega Hastanesi’nde “Tanıtım Günleri” başlattı. Üniversite, 2012 – 2013 yılı için 706 kontenjan ayırdı. Bu yıl Sağlık Meslek Yüksekokulu’nu açan Medipol Üniversitesi, tanıtım etkinlikleri çerçevesinde üniversiteyi ziyaret eden konuklarıyla yüz yüze görüşmeler gerçekleştiriyor.

Medipol Üniversitesi, yeni tercih dönemi için bu yıl farklı uygulamalar da yapıyor. Tanıtım dönemi boyunca Medipol Mega’da (Medipol Üniversitesi Hastanesi) Tıp Fakültesi öğrenci adayları için günde iki kez saat 10:30 ve 13:30’da olmak üzere tur düzenleniyor. Öğrencilere hastane gezdirilerek, bilgilendirme amaçlı sunumlar yapılıyor. Tercih dönemi boyunca yüz yüze ve telefon görüşmeleri, Medipol Mega gezileri ve üniversite web sitesinden aday öğrencileri bilgilendirecek olan Medipol Üniversitesi, kayıt yaptıran öğrencilere %25, %50 ya da %100 olmak üzere çeşitli burs olanakları da sunuyor.

Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde staj imkanı

Medipol Üniversitesi, 2012 – 2013 eğitim dönemini sağlık eğitiminde yeni adımlar, avantajlar ve sürprizlerle karşılıyor. Tam donanımlı sağlık hizmetinin verilmesine ve geleceğin tıp dünyasına hizmet edecek bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla yola çıkan Üniversite, 8 bölümü ile Sağlık Meslek Yüksekokulu’nu bünyesine katıyor.

Medipol Üniversitesi Tıp ve Dış Hekimliği Fakültesi’nde okuyan öğrenciler, Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde staj imkanı buluyor, ücretsiz olarak çift anadal eğitimi olanağına kavuşuyor. Ayrıca Medipol Üniversitesi öğrencileri Erasmus değişim programıyla başka bir Avrupa ülkesinde eğitim alabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here