Memorial, Kalitesini Belgeledi

Türkiye’de Joint Commission International (JCI) belgesini alan ilk sağlık grubu olan Memorial, bu başarısını Memorial Antalya Hastanesi ile devam ettiriyor. Sunduğu uluslararası standartlarda hastane hizmetiyle Antalya’nın sağlık turizmi potansiyeline katkı sağlayan Memorial Antalya Hastanesi, Joint Commission International (JCI) Akreditasyon belgesini alarak kalitesini tescilledi.

Memorial Hastanesi Kalite Koordinatörü Ayşegül Ergin, “JCI standartları hasta ve organizasyon odaklı olarak 2 ana grupta toplanmakta, 322 ana standart maddesi, 1218 alt standart maddesinden oluşmaktadır. JCI denetçileri tarafından yapılan 5 günlük denetim sürecinde, bu standart maddeleriyle ilgili değerlendirme sürecinden geçtik. JCI denetimlerinde kurumun hasta ve organizasyonel odaklı tüm süreçleri gözden geçirilmektedir. Hasta odaklı süreçlerinde; hastaların kuruma kabulünden başlayarak, değerlendirilmesi, bakımı, hasta ve ailesinin eğitimi, hakları, güvenliği, ilaç yönetim sistemi gözden geçiriliyor. Organizasyonel odaklı süreçlerde ise; tesisin güvenliği, acil durumlarda alınacak önlemler, enfeksiyon kontrolü, çalışanların yetkinliği, bilgi yönetimi, kurumun liderleri, kalite iyileştirme ve hasta güvenliği yönünde yapılan çalışmalar değerlendirilmektedir. Memorial Antalya Hastanemizde yapılan JCI denetiminde hasta ve organizasyonel süreçlerimiz büyük bir titizlikle değerlendirildi. Denetim sürecinde birçok alanlarda yaptığımız uygulamalar ve iyileştirmeler denetçiler tarafında övgü ile karşılandı” dedi.

Memorial Antalya Hastanesi Direktörü Dr. Sevim Şuekinci, Joint Commission International’ın (JCI), 1998 yılından bu yana dünya genelinde sağlık hizmeti sunan kuruluşların uluslararası standartlara uygunluğunu denetleyerek ve bu standartlara uygun hastaneleri akredite ederek, belgelediğini belirtti. JCI belgesinin, özellikle Antalya açısından gün geçtikçe daha fazla önemli bir yere sahip olan yabancı hastalar ve Türkiye’ye hasta gönderen yabancı sigorta şirketleri için büyük önem taşıdığını vurgulayan Dr. Şuekinci, “Hastaneyi açma amacımız turizmin başkenti Antalya’ya uluslararası standartlarda hizmet veren bir hastane kazandırmaktı. Hastanemize verilen JCI Akreditasyon belgesi ile bu amaca hizmet ettiğimizi ispatlamış olduk. Antalya’ya ve dolayısıyla Akdeniz Bölgesi’ne böyle önemli bir katkı sağladığımız için çok mutlu ve guruluyuz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here