Menarini Türkiye M-Future Genç Yetenek Programında yeni dönem!

Menarini Türkiye’nin iş hayatına yeni başlayacak gençlerin kariyerlerlerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Uzun Dönem Staj Programı “M-Future” 9 Ekim’de başladı. 2020 yılından bu yana devam eden programa başlangıcından bugüne kadar 6710 başvuru yapıldı, 13 stajyer program sonrası Menarini Türkiye’de çalışma fırsatı buldu.

Menarini Türkiye’nin kariyer yolculuklarına yeni başlayacak üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine öğrenim hayatları devam ederken iş hayatını birebir gözlemleyerek gerçek bir çalışma deneyimi sunmayı hedeflediği Uzun Dönem Staj Programı M-Future yeni dönemi 9 Ekim’de başladı. Kariyerlerinin başındaki öğrencilerin geleceklerine yön verebilmelerini sağlamayı amaçlayan “M-Future” için Mayıs-Eylül ayları arasında başvurular alındı. 1621 adayın başvurduğu programda video mülakat, yüz yüze insan kaynakları mülakatı, genel yetenek ve yetkinlik testleri, iş birimi yöneticilerine yapılan İngilizce sunum ve  mülakatlar gibi çok aşamalı değerlendirmelerin tamamlanması sonucunda seçilen 9 kişi Menarini Türkiye M-Future Uzun Dönem Staj Programı’na dahil oldu.

Stajyerler Ekim 2023 – Haziran 2024 arasında devam edecek olan M-Future Uzun Dönem Staj Programı kapsamında dünyanın önde gelen ilaç firmalarından Menarini’de 9 ay boyunca iş hayatını deneyimleme fırsatı bulacaklar.

Menarini Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Aysu Avcı Özcan’ın açılış konuşması ile başlayan oryantasyon etkinliğinde, başarılı bir iş hayatı için staj programları ile deneyim kazanmanın  öneminden ve programın içeriğinden bahsedildi. M-Future’ın aslında bir Genç Yetenek Programı olduğunu belirten Özcan, bu sürecin sonunda stajyerlere Menarini Türkiye’de tam zamanlı çalışma fırsatı olabileceğini de kaydetti. Özcan, projeye ilişkin yaptığı açıklamada; “Öğrenciler M-Future Uzun Dönem Staj Programı boyunca mesleki gelişimlerini destekleyen kapsamlı eğitim programlarına katılacak, proje ekipleriyle takım çalışması fırsatı bularak kreatif, keyifli ve dinamik bir iş ortamını deneyimleyebilecekler. Menarini yöneticilerinin mentorluklarıyla gelişimlerine destek verilen stajyerler, görev aldıkları bölümdeki iş tanımları doğrultusunda kendilerine atanan süreçlerden sorumlu olarak çalışacaklar.” dedi.

Program boyunca katılımcılar Menarini Türkiye’nin iç eğitmenleri tarafından verilecek şirket içi eğitimlerle mesleki bilgi ve becerilerini arttırırken, organize edilecek şirket dışı eğitimlerle de kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilecekler.

Staj sonrası Menarini Türkiye’de çalışma fırsatı
Geçtiğimiz dönemlerde uzun dönem staj programına katılan stajyerlerin yaklaşık %80’i mezuniyetleri sonrasında tam zamanlı çalışmak üzere Menarini Türkiye’ye katılma şansı elde etmişti. Bu sene gerçekleşecek M-Future Uzun Dönem Staj Programını ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan mezun genç yetenekler için de Menarini Türkiye’de tam zamanlı çalışma fırsatı sunulmaya devam edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here