Menarini Türkiye’de yeni atama

M. Ahmet Şencan, Ocak ayı itibariyle Menarini Türkiye Teknik Operasyonlar Direktörü ve META Bölgesi MS&T Lideri olarak görevine başladı.

 

Menarini, ilaç sektörünün önde gelen isimlerini bünyesine katmaya devam ediyor. 2019 yılından bu yana Konsta Solutions’ta Kurucu/Direktör olarak görev yapan M. Ahmet Şencan, Ocak ayı itibariyle Menarini Türkiye Teknik Operasyonlar Direktörü ve META Bölgesi MS&T Lideri olarak Menarini’ye katıldı.

M. Ahmet Şencan, 1991 yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık bölümünde lisans, 1995 yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık, Farmasötik Teknoloji bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1995-1996 yılları arasında MSB Ordu İlaç Fabrikası’nda Katı ve Sıvı Ürünler Üretim Müdür Yardımcısı olarak görev alan Şencan, 1996-2004 yılları arasında İE Ulagay İlaç’ta sırasıyla Ar-Ge Şefi, Ar-Ge Müdürü, Non-Steril Ürünler Üretim Müdürü, 2004-2012 yılları arasında Biofarma İlaç’ta sırasıyla Fabrika Müdürü ve Fabrika Direktörü, 2012-2019 yılları arasında Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri’nde sırasıyla Ar-Ge, Üretim ve Kalite Direktörü, Ar-Ge, Üretim ve Kalite’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve son olarak 2019-2023 yılları arasında Konsta Solutions’ta Kurucu/Direktör sorumluluklarını üstlenmiştir. M. Ahmet Şencan kariyerine Menarini Türkiye Teknik Operasyonlar Direktörü ve META Bölgesi MS&T Lideri olarak devam edecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here