Mitsubishi’den Medikal Sektörüne Ekonomik Çözümler


Türkiye’de distribütörlüğü Tezmaksan Makina tarafından sürdürülen Mitsubishi Tel Erozyon ürünleri güvenilirliği ve hassasiyeti, ayrıca ekonomik olma özelliği ile üretim parkurlarımızın vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.

Her sektörde olduğu gibi makine sektöründe de isminden sıkça bahsedilen bir marka olmayı başaran Mitsubishi, kalıp, takım ve parça imalatı yapan firmalar için EDM tezgâhları ve otomasyon çözümleri üretmeye devam etmektedir. İşletme maliyetleri konusunda son derece tutumlu ve dikkatli olan Mitsubishi’nin genel tüm imalat değerleri, pirinç tel üzerine inşa edilmiş olup, dijital jeneratör teknolojisi kesmek zorunda kalabileceğiniz tüm egzotik malzemeler için zengin bir kütüphaneye sahiptir.

Kazançlı Bir Pazar

Günümüzde de en rekabetçi pazarlardan biri haline gelen tıbbi cihazlar pazarı başarılı olabilenler için bir o kadar da kazançlı bir sektördür. Eğer doğru tezgah seçimini işin en başında yapabilirseniz, gelecekte liderlerin arasında yer alabilirsiniz. Ama doğru kararı nasıl alacaksınız? Birçok durumda EDM teknolojisi konvansiyonel işleme için daha ekonomik bir alternatiftir. Mitsubishi ile en ileri teknoloji, otomasyon deneyimi ve üretim uzmanları ekibi avantajlarından faydalanabilir, rakiplerinizden daha hızlı davranarak, onların bir adım ötesine geçebilirsiniz.

Mitsubishi FA serisi tezgahlarda, Mitsubishi teknolojisi ile geliştirilen ve üretilen “Swift Optic Communication” yani ultra hızlı optik haberleşme teknolojisi, modern tasarım harikası olan optik servo sürücüler ile tahrik sistemi ve CNC kontrol ünitesi arasında şimdiye kadar ulaşılamamış hızlarda haberleşme yeteneği sağlamaktadır. Bu sayede bilgi aktarım, geri besleme ve reaksiyon hızları modern zamanların en yüksek seviyesine ulaştırılmıştır. Köşe radyüsleri, stabil olmayan kesim rejimleri ve buna benzer onlarca uygulama sorunları artık zamanın çok küçük birimlerinde denetlenen, kontrol edilerek giderilebilecek boyuta indirgenmiştir. Ergonomi ve tasarım Japon felsefesinin her zaman ön planda tuttuğu faktörlerin başında gelmektedir. FA serisinin 20-30-40-50 modellerinde otomatik ön kapak standart özelliklerdir. Bu sayede büyük ve orta büyüklükteki iş parçaları rahatça bağlanıp sökülebilmekte ve gerektiğinde her türlü ölçüm-kontrol işleri kolayca yapılabilmektedir.

İşletme Maliyeti konusunda Mitsubishi son derece tutumlu ve dikkatlidir. Genel tüm imalat değerleri pirinç tel üzerine inşa edilmiş dijital jeneratör teknolojisi, kesmek zorunda kalabileceğiniz egzotik malzemeler için zengin bir kütüphaneye sahiptir.

Medikal İmalatçılara BA24 Modeli 

Yine Mitsubishi’nin bir diğer modeli olan, özellikle kesme, progresif kalıp ve medikal imalatçılığındaki ihtiyaçlara göre tasarlanan BA24 modeli ise kare şeklinde kullanıma sahip çalışma tablası ve sabit tabla-hareketli kolon prensibi ile tasarlanmış gövde yapısı sayesinde geniş ve ağır iş parçalarını hassasiyetten ödün vermeden işlenebilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca Ø0.1 mm ile Ø0.30 mm çapları arasında tel kullanarak sütun Mitsubishi jeneratörü sayesinde ister hız ister yüzey kalitesine yönelik uygulamaları rahatlıkla gerçekleştirebiliyor.

Bunun yanı sıra, geçmişten gelen geleneksel “ kullanılmış ve onaylanmış” bazı tasarım detaylarını bir arada sunan, ‘Turbular Direct Drive’ özelliğine sahip, ‘Swift Optic Communication’ yani ultra hızlı optik haberleşme teknolojisi ve modern tasarım harikası olan optik servo sürücüler ile tahrik sistemi ve CNC kontrol ünitesi arasında şimdiye kadar ulaşılamamış hızlarda haberleşme yeteneği olan NA-P modelide bulunmakta. Yüksek verimlilik, hassasiyet ve tekrarlanabilirlik özelliklerine sahip, seri ve özel parça imalatlarında kullanabileceğiniz EA-12V modelinde ise FP80V jeneratörü ile en iyi sonuçlara ulaşmakla birlikte ,daha büyük prosesler, yüzeyler ve daha fazla talaş için yüksek performanslı FP120V jeneratör opsiyonu da sunulmaktadır. Kompakt ve sağlam çelik döküm gövdesiyle daha fazla rijitlik ve stabilite sağlayan bu model, X,Y,Z eksenlerindeki lineer cetveller ile uzun yıllar boyunca yüksek hassasiyete çalışma özelliğini korur. Diyalog bazlı programlama özelliği sayesinde, kısa sürede en karmaşık parçaları rahatlıkla tarafından hızlı bir şekilde işlenmektedir. Kontrol ünitesi olarak Mitsubishi ‘nin en gözde ünitelerinden M-700 ile yüksek performans sağlamakla birlikte ,3D Cad datasını DXF veya IGES formatlarındaki dosyaları direk makinaya aktarabilir. Mitsubishi yeni geliştirdiği FP-V jeneratör serisi yüksek talaş kaldırma ve düşük elektrot aşınması  bu jeneratörlerde  kombine edilmiştir. Özellikle Tungsten carbide işlemelerinde EA-V serisi dünyada ki en iyi işleme örneğini sunmaktadır. Mitsubishi MER serisinde 20 Takımlı otomatik takım değiştirici ,48 parça kapasiteli ITS-50 elektrot tutucu ve 6 iş parçası paleti ile otomasyon çözümleri de sunmaktadır.

Sağlık Sektörünün EDM’deki Şansı 

Protezler

Esas olarak hayatımızın seyri içerisinde biz diz ve kalça hasarlarıyla yüzleşmek zorundayız.

Kemik hastalıklarının yanı sıra kazalar tedavi edilmesi gereken iskelet hasarlarına da yol açar.

Omurga, omuz, el, dirsek.

Aletler

Protez takmak için özel aletler gereklidir. Diz için protez hazırlamak için ayar göstergeleri gerekmektedir.

 • Delikli iğneler, endoskopik cerrahi ve diğer birçok uygulama için aletler

XL Hassa Teknolojileri -UK

 • Karmaşık kanüller üretimi ve çok hassas boyutlara iğne port ve çok temiz kesme profilleri ile

EA12-V Advance ,2X FA 10-S Advance Moria S.A. Fransa

 • Göz ameliyatları için araçların çeşitliliği, yeni faaliyet alanı: tek kullanımlık aletler

FA10, FA10-S Advance, NA2400 Essence Permedica S.P.A. – İtalya

 • Ar-Ge ve Öncü Eklem Artroplasti Ürünleri İmalatı

2*FA10-S Advance +DFS , FA20-S Advance +DFS

Masciadri Alberto& C. SCN. – İtalya

 • Göz ameliyatları için aletler

FA10-S Advance +DFS

Peter Brehm GMBH – Almanya

 • Omurga, kalça, diz implantlarının çeşitliliği

FA20-S , FA20-VS

THINXXS –Mikroteknoloji AG – Almanya

 • Alet yapımı, kalıp ve mikro bileşenlerin üretimi
 • Plastikten yapılmış mikro yapılandırılmış cihazlar

PA20 HJS GMBH & CO. KG- Almanya

 • Sağlık endüstrisi için anti-twist cihaz üretimi
 • Tel erozyon üzerinde 8 iş parçasıyla üretim.

Özel kenet sistemi sayesinde bir üretim aşamasında herhangi bir kesinti olmaksızın

FA20-VS , FA20-S Advance CONDOR GMBH – Almanya

 • Cerrahi retraktör sistemleri. Farklı tür ameliyatlar için tutucular

FX10-K B. BRAUN MELSUNGEN AG – Almanya

 • Sağlık ürünlerinin çok farklı çeşitleri

FA20-VS , FA20-S Advance

WF FOTTNER GMBH – Almanya

Küçük ve sofistike parçalar için enjeksiyon döküm kalıpları

FA10-S  V Advance

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here