MSD, TÜRKİYE’NİN COVID-19 MÜCADELESİNE NAKİT VE AŞI BAĞIŞINDA BULUNDU

MSD, Türkiye’nin COVID-19 mücadelesine nakit desteğe ek olarak bu hafta gerçekleştirdiği 28.800 doz aşı bağışı ile toplam 4 Milyon 500 Bin TL değerinde bağışta bulundu.

 

125 yılı aşkın süredir en zorlu hastalıklara karşı mücadele ederek yaşam için keşfeden MSD, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın COVID-19 pandemisi ile mücadeledeki başarılı çalışmalarına katkıda bulunmak üzere, T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’ne 3.350.000 TL nakit bağışının yanı sıra 28.800 doz Pnömokok aşısı ile birlikte toplamda 4.500.000 TL değerinde bağışta bulunduğunu açıkladı.

MSD Türkiye Genel Müdürü Renan Özyerli, “İnsan yaşamı, toplumumuz, sağlık sistemleri ve sağlık çalışanları daha önce görülmemiş bir risk ile karşı karşıya. Bu salgını ancak global çapta dayanışma ve iş birliği içinde aşabileceğimize inanıyoruz. T.C. Sağlık Bakanlığı’nın COVID-19 pandemisine karşı yürüttüğü başarılı mücadeleye katkıda bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bununla birlikte, aşı alanındaki tecrübemiz ve Ar-Ge alanındaki köklü bilgi birikimimiz ile COVID-19 salgınına etkili bir yanıt geliştirmek için kararlılıkla çalışıyoruz. Bu bağlamda, küresel işbirlikleri ile mücadelemizi sürdürüyoruz. T.C. Sağlık Bakanlığı ve tüm sağlık çalışanları içinde bulunduğumuz bu zorlu süreci büyük bir özveri ile yönetiyor. Minnettarız.” dedi.

 

 

#MSD #AşıBağışı #Covid19 #Koronavirüs #Pandemi #Salgın #Sağlık #Medikal #Pnömokök #SağlıkBakanlığı #RenanÖzyerli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here