MSD Türkiye’ye Yeni Genel Müdür

Dünyanın en büyük araştırmacı ilaç firmalarından biri olan ve 1992 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren MSD Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Christian Holmer oldu. Holmer, sektördeki 25 yıllık deneyimi ile Ocak 2012 itibari ile çalışmalarına başladı.

Christian Holmer Ocak 2012 itibariyle MSD Türkiye’nin yeni Genel Müdürü olarak göreve başladı. İlaç sektöründe 25 yıllık bir tecrübesi olan Christian Holmer daha önce Rusya, Orta Doğu Avrupa, Latin Amerika ve ABD de dahil olmak üzere pek çok küresel pazar ve bölgede; finans, ticari operasyonlar, pazarlama ve genel müdürlük gibi önemli pozisyonlarda görev yaptı.

MSD’ye katılmadan önce dokuz yıl süreyle Pfizer Rusya’da Genel Müdür olarak görev yapan Holmer, son dönemde Rusya’daki Pfizer – Wyeth birleşmesinden sorumlu oldu.

Sn.Holmer yeni görevi ile ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Çok güçlü bir geçmişe sahip ve işleri konusundaki heyecanlarını her fırsatta ortaya koyan profesyonellerin görev yaptığı MSD gibi bir şirkete katılmış olmaktan ötürü çok mutluyum. MSD Türkiye karşılanmamış hasta ihtiyaçlarını karşılamak ve bilimsel mükemmelliyetçiliği işinin merkezine almak için hastalara ve doktorlara odaklanmıştır. Sağlık alanında verdiği tüm hizmetler konusunda başarıyı kendine amaç edinen Sağlık Bakanlığı’nı, kendi alanımızdaki her konuda desteklemeye devam edeceğiz. Kişisel olarak şimdiden bu ülkeye bağlandığımı hissediyorum.”

İsveç Stockholm Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Christian Holmer,  yeni görevine başlamasının ardından iki oğlu ve eşiyle birlikte İstanbul’a yerleşti.

1 YORUM

  1. Merhabalar sayın Christian Holmer. Firmanızın üretmiş olduğu pregnly 5000 isimli ilaçtan kullanmaktayım ve 2 yıldır bu ilaç yüzünden intihar etme noktasına geldim, hiçbir eczanede bulamazsınız, her ilaç alacağınız zamanda defalarca kere telefon açarsınız, üretimde olmadığı söylenir ancak elaltından bu ilacı tedarek edenler bulur. Yüksek fiyatlarla yurtdışından getirtmek zorunda kalıyoruz. Buna bir çözüm bulmanızı istiyorum, lütfen mail adresimden bana ulaşmanızı istiyorum. Benim bu ilacı haftada 3 defa kullanmam gerekiyor ve buna ilişkin heyet raporum mevcut, lütfen ben de her hasta gibi zamanında ilaç tedavimi uygulamak istiyorum ve sizden yardım talep ediyorum. İlaç bulmak benim için büyük bir çile. Herşey için teşekkür ediyorum, ilgileneceğinize inanıyorum. [email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here