MS’in Resmini Yaptılar, Hayallerine Kavuştular

Bayer’in, Türkiye MS Derneği ve İzmir MS Derneği işbirliğiyle bu yıl ikincisini düzenlediği ve Türkiye’de MS hastalığı ile ilgili kamuoyu bilincini yükseltmeyi amaçladığı “Ailem, Ben, Bir de MS” adlı resim yarışması sonuçlandı. Yarışmada kendisinde veya yakın çevresinde MS hastalığı bulunan 6-10 ve 11-16 yaş grubundan çocukların hazırladığı resimler değerlendirildi.

 

MS’in Resmini Yaptılar, Hayallerine Kavuştular

2 Mayıs 2012’de Bayer Türk Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde açıklanan sonuçlara göre 6-10 yaş kategorisinde birinci Beyza Bektaş, ikinci Melisa Güner, üçüncü ise Sümeyya Yurtmalı seçildi. Ilgın Bengü Emiralioğlu ve Deniz Can Kömürcü’nün resimleri ise Jüri Özel Ödülü’ne layık bulundu. Yarışmanın 11-16 yaş kategorisinde birinci Sedef Özdemir, ikinci Sena Vatansever, üçüncü ise Mihriban Taşkıran oldu. Derya Kızıldağ ve Nursena Ceylan ise 11-16 yaş kategorisinde Jüri Özel Ödülü’ne layık bulundu. Yarışmanın her kategorideki birincilerine Apple Macbook, ikincilerine Nintendo Wii, üçüncülerine ise i-pod Shuffle hediye edildi. Her iki kategoride Jüri Özel ödülüne layık bulunan eser sahiplerine ise Sony Playstation Portable oyun konsolu hediye edildi.

 

Jüri üyeliklerini Türkiye MS Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ayşen İnci, eğitim danışmanı psikolog Ditsa Alaton, Bayer Türk Özel Tedaviler İş Birimi Müdürü Dr. Falih Kocaman, İzmir MS Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Füsun Çelebi, gazeteci Mesude Erşan, ressam Nesrin Çalıka ve sanatçı Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan’ın üstlendiği yarışmada Türkiye genelinden 300’ün üzerinde resim değerlendirildi.

Projenin daha da geniş kitlelerce izlenerek Türkiye’de MS hastalığı hakkındaki bilincin yükseltilmesi amacıyla jüri tarafından değerlendirilerek sergilenmeye layık bulunan resimler İstanbul, Ankara ve İzmir’daki çeşitli AVM’lerinde sergilenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here