Novo Nordisk Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörlüğüne Selim Ortega Kızıler atandı

Novo Nordisk Türkiye İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörlüğüne, uluslararası deneyimiyle bilinen Selim Ortega Kızıler getirildi.

Bilkent Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi alanında eğitim gören, ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisansını tamamlayan Selim Necdet Ortega Kızıler, 2012 yılında Novo Nordisk Türkiye ailesine katıldı. Ardından 2016 yılında şirketin sunduğu global kariyer imkanları ile sırayla İngiltere, İrlanda, Filipinler ve son olarak Körfez Bölgesi’nde İK alanında çeşitli uluslararası ve yerel insan kaynakları projelerini yürüttü. Kızıler yurtdışındaki görevlerinde, Novo Nordisk’in köklü şirket kültürü üzerine, farklı ülke ve kültürlerden de kapsamlı deneyimler elde etme fırsatını elde etti.

Selim Kızıler’in İK alanında Toplam Ödüllendirme, Performans Yönetimi, Organizasyonel Gelişim ve Tasarım, Çalışan Bağlılığı, Esenlik (Well-being), Çeşitlilik ve Kapsayıcılık, Liderlik ve Saha Ekiplerini Geliştirme gibi birçok alanda çok güçlü deneyimleri bulunuyor. Kızıler, 5 yıl boyunca İK direktörlüğü yaptığı Novo Nordisk Filipinler’e “Outstanding Employer of the Year Award”, “İskandinav Sürdürülebilirlik Ödülü” ve “Best Place to Work” gibi önemli işveren markası ödüllerini de  beraberinde getirdi.

Uluslararası alanda kazandığı deneyimleri Novo Nordisk Türkiye Yönetim Ekibi ve İnsan Kaynakları süreçlerine taşıyacak olan Selim Kızıler, 1 Ocak 2024 tarihinde başlayacağı yeni görevinde, çalışan deneyimini merkeze alarak, insan kaynakları stratejisi ve iş süreçlerinin uyumlu hareket edeceği bir organizasyon oluşturulmasına liderlik edecek.

Hedef: En İyi Novo Nordisk Olmak!

Novo Nordisk Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Jens Pii Olesen, kariyeri boyunca Novo Nordisk Tarzı’na olan güçlü bağlılığıyla geliştirdiği süreçlerde fark katan Selim Kızıler’in yeniden Türkiye ekibine dönmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Selim’in, yurt dışında elde ettiği deneyimlerle organizasyonumuza ve dünyadaki en iyi Novo Nordisk organizasyonu olma hedefimize büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.  Selim Kızıler de,  Türkiye’ye geri dönerek, Novo Nordisk’de kazandığı global kariyer deneyiminin kendisine kattıklarıyla, Novo Nordisk’in en beğenilen işveren markaları arasındaki yerini güçlendirmeyi hedeflediğini belirtti.       

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here