“Okulda Diyabet Programı” Eğitim Platformu’na Altın Pusula Ödülü

Başarılı halkla ilişkiler çalışmalarını ödüllendirmek ve teşvik etmek amacıyla, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından verilen, “Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri” 18 Ekim Çarşamba günü sahiplerini buldu.

8 farklı kategori altında pek çok başarılı projenin yarıştığı törende “Kurumsal Sorumluluk” başlığı altında “Sağlık” Kategorisinde, Sanofi’nin 13 yıldır koşulsuz katkı sağladığı, Millî Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği iş birliğiyle yürütülen Okulda Diyabet Programı’nın Eğitim Platformu Altın Pusula Ödülü’nü kazandı. Bunun yanı sıra Prof. Dr. Alaeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü’ne de layık görülen proje Altın Pusula’dan iki ödül ile çıktı.

2010 yılından bugüne başarıyla yürütülen Okulda Diyabet Programı ile, tip 1 diyabetin erken tanısına destek olunması hedefi ile öğrenciler, veliler, öğretmenler ve okul personeli arasında diyabet farkındalığını artırmak, diyabetli çocukların okuldaki yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla eğitimler ve çeşitli aktiviteler düzenleniyor. Millî Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği tarafından ve Sanofi Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle yürütülen program kapsamında bugüne kadar 60 bin okul, 585 bin öğretmen, 580 bin veli ve 7,5 milyon öğrenciye ulaşıldı.

Prof. Dr. Şükrü Hatun
Okulda Diyabet Programı Koordinatörü ve Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Dalı Başkanı

“Diyabetli çocuklar, haftada en az 30 saatlerini okulda geçiriyor. Tedavilerinin kesintisiz sürmesi yanında kendi akranları gibi bütün okul aktivitelerine katılmaları için öğretmenlerinin desteğine ihtiyaç duymakta. Okulda Diyabet Programı sayesinde ülkemizde binlerce öğretmen, hemşire, okul yöneticisi ve okul personeli diyabeti tanıyor ve diyabetle yaşayan çocuklara destek olmaya çalışıyor. Bu desteği artarak sürdürmek en önemli hedefimiz. Annelerin çocuklarını sabahları gözleri arkada kalmadan okula bırakabilmesini ve çocukların yüzlerinin hep gülmesini diliyoruz.”

Pınar Kaya
Sanofi Türkiye ve Levant Kurumsal İletişim Direktörü

Sanofi Türkiye olarak, sürdürdüğümüz yerli üretim, yatırımlar ve sağladığımız istihdamın yanı sıra iyi bir kurumsal vatandaş olmanın tüm sorumluluklarını yerine getirmeye çalışıyoruz. “Sağlığa Erişim”, “Toplumsal Katkı”, “Sağlıklı Gezegen” ve “İnsan” başlıkları altında oluşan sosyal etki stratejimiz ve global taahhütlerimizle, BM’nin 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacının 13’üne doğrudan katkı sunuyoruz. Sanofi olarak tüm bu başlıklar altında fark yaratmak gerektiğinin bilinci ve sorumluluğu ile çalışıyoruz. Okulda Diyabet Programımız da ‘Sağlığa Erişim’ başlığı altında hayata geçirilmesine destek verdiğimiz bir proje. Değerli paydaşlarımızla 13 yıldır başarısı ve etkisi katlanarak devam eden böylesi kıymetli bir proje ile alınan bu ödülün bizler için anlamı çok büyük. Projenin mimarı, Okulda Diyabet Programı Koordinatörü ve Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Dalı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun hocamıza, Millî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na değerli katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür etmek isteriz. Okulda Diyabet Programı’na olan koşulsuz katkımızı hız kesmeden sürdürmeye devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here