“Okulda Diyabet Programı”na “En İyi Bilinçlendirme/Farkındalık Kampanyası” ödülü


Sanofi Türkiye’nin koşulsuz desteği ile hayata geçirilen “Okulda Diyabet Programı”, Farmaskop Ulusal Sağlık oluşturan Ödülleri’nde “En İyi Bilinçlendirme / Farkındalık Kampanyası” ödülü kazandı 

İki yıl önce başlatılan ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Hatun liderliğinde, Çocuk Endokrin ve Diyabet Derneği Diyabet Çalışma Grubu, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ve ortak protokol ile geliştirilen “Okulda Diyabet Programı”, Farmaskop Ulusal Sağlık farklı oluşturan Ödülleri’nde “En İyi Bilinçlendirme / Farkındalık Kampanyası” ödülüne layık görüldü.

Öğretmenlerin diyabetli çocukların okulda bakımları konusunda eğitilmesi, Tip 1 diyabetin erken tanısına destek olunması ve diyabetli çocukların okul yaşamlarını kolaylaştırılması hedefi ile yola çıkılan proje ile 2010 yılından bu yana 650 bin öğretmen ve 16 milyon öğrenciye ulaşıldı.

Türkiye’de bir ilke imza atılarak hayata geçirilen ve Sağlık Bahçesi tarafından tasarımlanan “Okulda Diyabet Programı”nın ödüllendirildiği Farmaskop Ulusal Sağlık oluşturan Ödülleri 2008 yılından bu yana gerçekleştiriliyor. Farmaskop Ulusal Sağlık oluşturan Ödülleri İletişimin önemini, iş başarısındaki rolünü vurgulamak, sağlık iletişiminin gelişmesine, ilerlemesine katkı sağlamak, sektörün büyümesine katkıda bulunmak, Avrupa Birliği uyum çalışmaları çerçevesinde sektörde oluşacak değişime hazırlığa katkı sağlamak, sağlık iletişimi çalışmalarının başarılarını belgelemek ve ödüllendirmek amacıyla düzenleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here