Ölçsan biyometri sistemlerini tanıttı


ÖLÇSAN sektörün en büyük etkinliği olan ISAF fuarında biyometri ürünleri ile birlikte geçiş kontrol ve kimlik yönetimi çözümlerini tanıttı

Türkiye ve EMEA bölgesine akıllı kart, biyometri ve güvenlik çözümleri, uygulama geliştirme ve teknoloji entegrasyonu alanlarında 1984 yılından bu yana hizmet sunan Türk teknoloji şirketi ÖLÇSAN, ISAF fuarına katılarak yeni ürünlerini sergiledi. ÖLÇSAN’ın fuarda sergilediği ürünler arasında, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun başlattığı Biyometrik Kimlik Doğrulama Projesi’nde kimlik doğrulama amacıyla kullanılan onaylı cihazlar arasındaki K!M Pozitif yer aldı. SGK’nın başlattığı uygulama kapsamında sağlık kuruluşlarına hizmet almaya gelen vatandaşların damar izlerini projeye taahhüt veren firmalar tarafından geliştirilen cihazlardan birine okutmaları gerekiyor. Sistem, her bireyde özgün bir yapıya sahip olan parmak damar izlerini analiz ederek hizmet almaya gelen vatandaşın kimliğini doğruluyor. ÖLÇSAN tarafından geliştirilen K!M Pozitif cihazı, hızı, ergonomisi ve yüksek güvenlik sebebiyle öne çıkıyor. Kullanım kolaylığı ve gelecekteki teknolojilerle bugünden sergilediği entegrasyonla dikkat çekiyor. Safran Morpho teknolojisine ve iki adet ARM9 işlemcisine sahip sensör ve Ingenico POS’tan oluşan cihaz, bu yönüyle kendi içerisinde işlem yapma becerisine sahip oluyor ve tüm işlemleri sensör içinde şifreleyebiliyor.

ÖLÇSAN, K!M Pozitif’in dışında HID ve MORPHO ürünleri başta olmak üzere; Geçiş Kontrol, PDKS ve Kimlik yönetimi çözümlerini de sergiledi. Kimlik doğrulama ve akıllı geçiş işlevlerine ihtiyaç duyulan sektörlerden temsilciler ÖLÇSAN’ın çözümlerine yoğun ilgi gösterdi. 4 gün süren fuarda bine yakın ziyaretçi, ÖLÇSAN’ın standını gezerek, özellikle ilgi duyulan biyometri ürün ve çözümleri ile HID kartlı geçiş çözümleri hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Düzenlendiği ilk yıldan itibaren sürekli fiziksel büyüme gösteren ISAF, her geçen yıl kalite anlamında da büyüyen bir fuar olma özelliğini taşıyor. 2010 yılına kadar yurtiçinden ziyaret edilen ISAF, 2011 yılından itibaren yurtdışından gelen önemli alıcılar tarafından da ziyaret edilmeye başlandı. Her yıl artan yurtdışı ziyaretçi sayısı, 2014 yılında geçmiş yıllara oranla daha yüksek bir artış yakalayarak kamu ve özel sektörün akıllı teknolojilere olan yoğun ilgisini gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here