Onkoloji Hastaları İçin Özel Şampuan


Ses sanatçısı Nilüfer’in kanser nedeniyle geçici süre saçlarını kaybetmesinden etkilenen girişimci, kanser hastaları için özel şampuan üretti.

Kemoterapi nedeniyle kaybedilmiş saçların çok daha kısa sürede geri kazanılması için klinik olarak etkileri test edilmiş, bitkisel aktifler ve nano teknoloji kullanılarak formüle edilen ONKO şampuan basına tanıtıldı.

LTS Teknoloji Grup tarafından üretilen ONKO, kemoterapi  tedavisi sırasında kaybedilen saçların geri kazanılmasına yardımcı olmasının yanı sıra bu saçlar ve saç derisinin maruz kaldığı kimyasal ve fiziksel ataklara karşı da koruma sağlıyor.

LTS Teknoloji Grup’un Başkanı Talat Sam, lansmanda yaptığı konuşmada,  kanserin tüm dünyada insanların korkulu rüyası olmaya devam ettiğini söyledi.

Bu hastalığa karşı dünyanın farklı bölgelerinde çeşitli araştırmalar yapıldığını anlatan Sam, “Çalışmalar artık yavaş yavaş sonuç vermeye başladı ve kemoterapi  sonrasında bazı kanser türlerinden kurtulabilindiğini gözlemleyebiliyoruz” dedi.

Tüm kanser tedavilerinde kullanılan kemoterapi tedavisinin insan vücudunda ciddi olumsuz etkiler bırakabildiğini ifade eden Sam, şöyle konuştu: “Kemoterapi, kanser hücrelerini öldürmek için kansere karşı ilaçlar kullanılan bir tedavi yöntemidir. Kemoterapide kullanılan ilaçlar, kanser hücrelerine saldırarak büyümelerine engel olmak suretiyle çalışır. Ancak bu tedavi ne yazık ki, kıl kökleri gibi aynı zamanda bedendeki normal hücreleri de etkileyebilir. Bu da “alopecia” olarak bilinen saç dökülmesine neden olur. Basit bir olgu olarak görünse de, saç dökülmesi moral ve motivasyonu yüksek tutulması gereken kanser hastalarını psikolojik olarak olumsuz etkileyen en önemli unsurların başında gelmektedir. LTS Grup Teknoloji olarak biz de bu soruna çözüm üretmek istedik.”

Bu kapsamda tamamen Türk girişimcisinin ve Türk mühendislerinin yürüttüğü ARGE çalışmaları sonrasında ONKO şampuanını ürettiklerini vurgulayan Sam, “Türkiye’de ilk kez üretimine başlanan ONKO, kanser hastalarının kanayan yarasına merhem niteliğinde. Çünkü ONKO kanser hastalarının dökülen saçlarının daha kısa sürede yeniden kazanılmasına yardımcı oluyor. Bu sayede ONKO, saçlarına daha kısa sürede kavuşan hastalarımızın morallerinin yüksek tutulmasına yardımcı olduğu için bir ölçüde de tedavi süresinin hızlanmasına yardımcı oluyor” diye konuştu.

ONKO’nun esin kaynağı Nilüfer

Talat Sam, kemoterapi tedavisi gören kanser hastalarına özel şampuan üretme fikrinin nasıl ortaya çıktığını anlattı. Sam, “Nilüfer, sesini ve kişiliğini en çok beğendiğim sanatçı. Nilüfer bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda meme kanserine yakalanmıştı. Gördüğü kemoterapi tedavisi sonrası Nilüfer’in saçlarının dökülmesi beni çok üzdü. Bu konuda bir şeyler yapmak istedim ve ONKO şampuanını üretmek için çalışmalara başladım” dedi.

Complex formülasyonunda tamamen bitki özlerini nano teknolojide değerlendirerek üretilen ONKO’nun kemoterapi tedavisi  gören  kanser hastalarının başvurduğu ana kaynaklar arasında yer alacağını vurgulayan Sam, şunları söyledi:

“ONKO şampuanın içeriğinde sağlığa zararlı hiçbir madde yok. Tamamen bitkilerle harmanlanarak ortaya çıkan bir ürün hazırladık. ONKO’nun içerisinde, organik bezelyeden kazanılan ve yeni saç büyümesini başlatmak için gerekli olan spesifik sinyal moleküllerini gönderen ‘Pisum Sativum Sprout’ Ektsraktı, İsveç yulafından kazanılan eşsiz Beta Glucan aktifi, Şili’de yetişen ve Saponin bakımından zengin olan ‘Quillaja Saponaria’ ve saç büyümesine yardımcı, besleyici ve parlaklık verici birbirinden farklı bitkilerin ekstraktları bulunuyor”

Testlerden tam not

Sam, ürünle ilgili İsviçre’de bağımsız ve AB’den yetkili enstitü yapılan etkinlik testlerde oldukça çarpıcı sonuçlar aldıklarını aktaran Sam, alınan test sonuçlarını şöyle anlattı: “Güçsüzleşmiş saç köklerini canlandırıp ihtiyacı olan besinleri sağlayarak saçlara ekstra parlaklık, canlılık ve elastikiyet kazandırdığı ispatlanan ürünümüzün sürekli ve düzenli kullanım neticesinde saç dökülmelerini hiç bir yan tesir göstermeden engellediği, kepek oluşumunu azalttığı ve yenilemesini engellediği belirlendi.

Güvenirlilik testlerine de tabi tutulan ve kanser hastalarına umut olacak şampuanımızın kullanıcılarda herhangi bir alerjik reaksiyon göstermediği, yapılan dermatolojik testler neticesinde güvenilir olduğu, 5.5 olan pH değeri ile saç derisi ve cilde uyumlu olduğu ve herhangi bir yan etkisinin olmadığı kanıtlandı.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here