Orsa Ortopedi Kalite Odaklı Çözümlerini Sergiledi

0
950


600’ün üzerinde ürün çeşitliliğine sahip olan Orsa Ortopedi, Ekspomed 2013 Fuarı’na katıldı.

Ortopedi pazarının Türkiye’deki öncü kuruluşlarından olan Orsa Ortopedi, 4-7 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenen Ekspomed 2013 Fuarı’na katıldı. 600’ün üzerinde ürün çeşitliliğine sahip olan Orsa Ortopedi, fuarda ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Fuarın ardından Orsa Ortopedi Genel Müdürü Ecz. Necdet Çapa, sorularımızı yanıtladı.

Ekspomed 2013 Fuarı nasıl geçti? Fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

Yaklaşık 12-13 yıldır Ekspomed Fuarı’na katılan bir firmayız. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı ziyaretçi niceliği ve niteliği her yıl bir önceki yıla göre daha iyi olmaktadır. Bu sene ise geçmiş yıllara göre daha çok artış olmuş, fuar beklentilerimizi karşılamıştır.

Fuarda hangi ürünlerinizi sergilediniz? Sergilediğiniz çözümlere ziyaretçilerin ilgisi nasıldı?

Bu fuar bizim Türkiye genelindeki bayilerimizle ve yurtdışı bayilerimizle buluşma ve yeni çıkan ürünlerimizi bayilerimize tanıtma imkânı vermektedir.  Bu senede her sene olduğu gibi yeni çıkarttığımız ürünlerimizi sergiledik, bayilerimize tanıttık. 600’ü geçen ürün çeşitliliğimize ve kalitemize ziyaretçilerimizin ilgisi çok büyüktü.

Fuara tekrar katılmayı düşünüyor musunuz?

Fuara uzun yıllardır katılmaktayız. Fuar sektörle birlikte gelişimini sürdürmektedir. Bu çerçevede önümüzdeki yılda katılmayı planlıyoruz.

Sağlık sektöründe hedef kitleniz nerelerden oluşmaktadır?

Orsa Ortopedi’nin hedef kitlesi, ortopedi ve medikal firmaları ile eczacı ve doktorlardır.

Sektörün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Sektörümüzün geleceğinin yeni çıkan ve çıkacak yasal düzenlemelerle daha iyiye gideceğini düşünüyorum. Sektörümüzün en büyük sorunu olan ve piyasayı bozan merdiven altı tabir edilen, sadece para kazanma hırsı ile bu sektöre giren kişi ve firmaların yasal düzenlemelerle engellenmesi sektörümüze fayda sağlayacaktır. Ayrıca yurtdışından özellikle uzak doğudan bilinçsizce getirilen insan sağlığına zararlı ürünlerin engellenmesi de çok önemlidir.

Önümüzdeki döneme ilişkin planlarınız ve hedefleriniz nelerdir?

Önümüzdeki dönemde özellikle yurtdışı bayiliklerimizi arttırarak Türkiye ekonomisine katkımızı arttırmayı planlıyoruz. Başarılı olduğumuz Afrika ve Ortadoğu pazarının gelişmişlik düzeyi arttıkça ürünlerimize olan talep çoğalmaktadır. Sömürü mantığıyla bu ülkelere yaklaşan Avrupa ve Amerika firmalarına göre avantajımızı kullanarak bu ülkelerde Pazar payımızı arttırmayı hedefliyoruz.

Sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Sektörümüz artık yapılan düzenlemelerle belli bir noktaya gelmekte belli kriterlere ulaşmaktadır. Bu kriterleri ve şartları yerine getirmeyen firmaların ayakta kalması imkansızdır. Bu yüzden sektörümüze mesajım; eğitime ve Ar-Ge’ye önem vermeleri, günün şartlarına uygun çalışmalarıdır. En önemlisi de Sevgili Peygamberimizin hadis-i şerifte buyurduğu gibi “ İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir” düsturuyla çalışmalarıdır Ayrıca, görüşlerimizi ifade etme fırsatı verdiği için sektörümüzün en büyük dergisi Medikal Teknik’e teşekkür ediyorum. Ayrıca Ekspomed 2013’e katılan tüm ziyaretçilerimize teşekkür ediyor. 2014’te inşallah buluşmak üzere herkese sağlıklı ve hayırlı günler diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here