Ortopedik Tasarım ve Üretimde Öne Çıkanlar


Ortho Tec Avrupa 2012: Ortopedik Sanayisinde Son Derece Saygın Bir Kongre Ve Ticaret Fuarı.

Önde gelen ve orta dereceli Orijinal Ekipman İmalatçılarından (OEM) yaklaşık 600 yönetici ve mühendis 12- 13 Eylül 2012’ de üçüncüsü düzenlenen ortopedik implantların ve ekipmanların tasarım ve üretiminde yeniliğe odaklanan bir kongre olan Ortho Tec Avrupa’ya katıldı. Zürih-Regensdorf’daki Mövenpick Oteldeki sergi salonunda ziyaretçiler sergiye katılan 70 şirketle bir araya gelerek implant edilebilir ortopedik cihazlardaki en son trendler, yenilikler ve gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunma şansı yakaladılar.

Sergi sahibinin sergiye dair görüşleri, somut projelerle sergiye katılan önde gelen kabul mercilerinin katılımında gözlenen artış, serginin sektörün önde gelenleri tarafından yoğunlaştığı stratejik bir bölgede olması ve serginin planlaması gibi hususlara övgüler yağdırarak serginin kalitesini vurguladı. Bu, üçüncüsü düzenlenen Ortho Tec Avrupa’nın ortopedik piyasasında çok saygın bir yeri olduğunu göstermektedir. Bu hususu, Jossi Orthopedics Ltd. Uluslararası Pazarlama’dan Dr. Martin Schmidt şu sözlerle doğruladı: “ Bu organizasyon, etkinliğin gerçekleştiği yerin  iyi seçilmiş olması ve ortopedik üzerindeki belirgin odak noktası bu kongre ve ticaret fuarını müşteriler, meslektaşlar ve sektörün diğer oyuncularıyla buluşmak için harika bir fırsat haline getiriyor. İşte bu yüzden, 2013 için çoktan yerimizi ayırttık.”

Etkinlikte ilk defa işletilen Yatırım Köşesi’ne büyük ilgi vardı. UBM Canon tarafından geliştirilen bu platform yatırımcıları ve proje sponsorlarını yeni ortaklık fırsatları keşfetmek üzere yenilik sürecinin ilk evrelerinde olan üreticiler ve uluslararası yatırımcılarla bir araya getirmeyi amaçlamıştır. “Görev tamamlandı” diyen Etkinlik Yöneticisi Aurore Domange hedefe ulaşıldığını doğruladı. “İnovasyon rekabeti tetikleyen etkenlerden biridir. Birçok şekle bürünebilir ve herkes açısından bireyseldir. Bu, fikir alışverişi konusunda zengin olan iki yarım günlük platformdan birinde düşünceleri paylaşmak ve kıyaslamak için bir fırsattı.” Bu iki günün önemli hususları 150’den fazla delegenin dikkatini çeken kongre etkinlikleri ve atölyelerdi. Üçüncü kongre beklentileri tamamıyla karşıladı ve konuşmacıların kalitesi, işlenilen konular ve ortopedi alanında küresel tıbbı ekipman sanayisine yönelik en son trendlere ve yeniliklere uzman yaklaşımıyla profesyonellerin beğenisini topladı.

Birçok sergici 3. ayağı düzenlenen bu sergiyi, onları çoktan gelecek olan Ortho Tec Avrupa 2013 etkinliğine katılmalarını sağlayan bir kalite göstergesi olarak görmektedirler. Ortopedi sektörü 23-24 Ekim 2013 tarihlerinde Zürih’te tekrar  bir araya gelecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here