Özel Birinci Göz Hastanesi Açıldı

İstanbul Beylikdüzü’nde açılan Özel Birinci Göz Hastanesi göz sağlığı alanında Türkiye’de yapılmış en büyük yatırımlardan biri olarak kapılarını açtı. Dünya standartlarında hizmet verecek olan hastane, Avrupa’daki hastanelerden üçte bir oranında daha ucuz olacak.

Özel Birincigöz Hastanesi kapılarını hastalarına açtı. Beylikdüzü’nde hizmete giren hastanenin açılışına AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, eski milletvekilleri Hüsrev Kutlu, Vahit Kirişçi, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışta konuşan Birincigöz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Göz Hastalıkları ve Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Ali Aksu, hastaların yarısının sağlık turizminden gelmesini hedeflediklerini söyledi. Özellikle göz, diş ve estetik için yurtdışından hasta beklediklerini ifade eden Aksu, “Türk hekimlerine güven duyuluyor. Özellikle diş ve göz alanlarında tedavi ücreti Avrupa’ya göre üçte bir daha ucuz. Son zamanlarda yaşanan siyasi gelişmeler sebebiyle de Arap dünyasının ve Orta Asya’nın Türkiye’ye sempati duyması yabancı hastaların Türkiye’yi tercih etme sebeplerinden. Türkiye istikrar adası gibi. Sağlık da istikrar arıyor. Olayların olduğu, siyasi karışıklıkların yaşandığı bir ülkede kimse ameliyat olmak istemez. Türkiye’nin güvenli olması sağlık turizmini de olumlu etkiliyor.” dedi. Aksu, ileri göz hastalıklarına ileri teknolojiyle çare bulacaklarını belirterek gözün tüm branşlarında üst seviyede hizmet vermelerine karşılık ağırlıklı olarak, retina hastalıkları, katarakt cerrahisi ve göz nakline eğileceklerini söyledi. 2008 yılında başlanan hastane inşaatı yaklaşık 40 milyon dolarlık yatırımla hizmete hazır hale getirildi.

Birincigöz Hastanesi, 11 bin metrekare alanda son teknolojik cihazlarla ve 5 yıldızlı otel konforunda 8 katlı akıllı bina olarak inşa edildi. Hastanede son teknolojiyle donatılmış 8 ameliyathane, uzman psikologlarca dizayn edilmiş 41 hasta odası ve 25 muayene odası bulunuyor. Günde 600 muayene ve 80 ameliyat yapma kapasitesine sahip hastane yurtiçi ve yurtdışından hastaların ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak üzere 7 gün 24 saat hizmet verecek. Yurtdışından gelen hastalar için kendi içinde konaklama imkanları bulunan hastanede iki katlı özel otopark, vale hizmeti ve Cafe Restaurant bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here