PageGroup Türkiye, Sağlık için Zirveyi Zorluyor


İşe alım ve danışmanlık şirketi PageGroup geçtiğimiz ay, Global Corporate Challenge (GCC) Programıyla çıktığı sağlıklı adımlar yolculuğunu zirveye doğru sürdürüyor. Bu yarışmada dünya genelinde farklı sektörden yaklaşık 4000 firmadan bir milyona yakın çalışan sağlıklı yaşam için adımlarını kayıt altına alarak, sanal ortamdaki rakipleri ile yarışıyor.

PageGroup Genel Müdürü Hugo Campo’ nun liderliğinde yarışan ISTANBULLS Grubu, yarışmanın uluslararası platformda en iddialı takımları arasında yer alıyor. Donanımlı bir sporcu olan Hugo Campo, Avrupa ve Afrika ülkelerindeki en aktif katılımcılar listesinde zirvede yer alıyor. Campo’ yu başarılı performansları ile Hakan Cönbez ve Dilek Şentürk takip ediyor.

100 gün sürecek ve eylül ayında sonuçlanacak yarışmada, en çok hareket eden ve en fazla kalori yakan katılımcı ekipler ödüllendirilecek.

GCC Programındaki katılımcıların adımları, hareketleri, kalorileri, üzerlerinde taşıdıkları ufak bir cihaz yardımıyla kayıt altına alınıyor ve internet aracılığı ile bir portala kaydediliyor. Koşma, yürüme, spor yapma, dans etme gibi her türlü kalori harcatan aktivite yarışmada başarı şansını arttırıyor.

Takımlar olarak yarışılan programda, puanını yükseltebilmek için takımlar ekstra spor ya da dans aktiviteleri de düzenleyebiliyor. PageGroup’ un 70 kişilik kadrosu bu sayede aktivitelerini arttırmak için motive oluyor. Bir çoğu bu motivasyon ile spora daha fazla zaman ayırmaya, daha fazla sağlıklı besin tüketmeye, asansörü kullanmaktansa merdiven çıkmayı tercih etmeye başladı.

Yarışmada günlük ortalama adım sayısı 12,000, yürüyerek kat edilen mesafe 8,96 kilometre iken yakılan ortalama enerji miktarı 564 kalori. Yarışmacıların %68,6’ sı yarışmada fazlasıyla aktif olarak günlük 12,500 ve üzeri adım atıyor.

Şirket yönetimi, çalışanlarının spor yapmaya ve sağlıklı alışkanlıklar kazanmaya teşvik ederek, ofis içerisinde olduğu kadar ofis dışında da kendilerini iyi hissetmelerini hedefliyor ve bu yönde özel yatırımlar yapmaya özen gösteriyor. PageGroup, çalışanlarının kişisel hayatları ve profesyonel kariyerleri arasındaki dengeyi sağlıklı yaşam ve refah aracılığıyla kurmak için “ Feel Good ” isimli bir program yürütüyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here