Periyodik Bakım Tıbbi Cihazlarda Arıza Oranını %25 Azaltıyor

ACENDIS Satış & Servis Genel Müdürü Gürkan Köroğlu; “Rutin servis ve bakımlar, cihaz arızalarının önlenmesi ve cihazınızın çalışabilir konumunun en uzun sürede tutulması açısından büyük önem taşımaktadır. Periyodik bakımı yapılan cihazların, bakımı yapılmayan cihazlara oranla en az % 25 daha az arızalandığını gözlemlemekteyiz.” dedi.

SERVİS ANLAŞMALARI YAPILAN YATIRIMIN BİR KORUMASI OLARAK ALGILANMALI

ACENDIS Satış & Servis Genel Müdürü Gürkan Köroğlu, tıbbi cihazlarda periyodik bakım ve servis hizmetlerinin önemini konusunda bilgi verdi. Köroğlu; “Belirli servis maliyetleri sayesinde bütçe planlaması kolaylaşıyor ve yüksek acil onarım maliyetinin önlenmesi ile, cihazın kullanım maliyetinin düşürülmesi mümkün hale geliyor. Servis anlaşmaları yapılan yatırımın bir koruması olarak algılanmalıdır ve kullanım maliyetini düşürmek için oldukça önemli bir işlemdir.” dedi.

PERİYODİK BAKIMLAR; HASTA, HASTANE VE CİHAZ GÜVENLİĞİ İÇİN İHMAL EDİLMEMELİ

Köroğlu, hayati önem taşıyan bu bölümlerde kullanılan ekipmanların kalitesi ve cihazı kullanan ekibin tecrübesi, operasyonların başarılı geçmesinde büyük önem taşıdığının altını çizdi ve; “Hasta tedavisinde kullanılan cihazların işlevlerini aksaksız olarak yapabilmeleri gerekir. Hastane, hasta ve cihaz güvenliğinin sağlanması, performans ve arıza miktarını düşürdüğü için zaman ve hasta kaybını azaltacaktır. Arızalı olarak saptanan cihazların onarım ve kalibrasyonunun yapılması güvenilir cihazlarla personel ve doktor kadrosunun verimliliği artacaktır. ACENDIS olarak periyodik bakım ve onarım çözümleri ile işbirliği yaptığımız hastanelerde oluşan teknik cihaz arızalarına, tecrübeli ekibimiz ile zamanında müdahale etmekteyiz.”

#bakım #periyodikbakım #periyodik #tıbbicihazlar #cihaz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here