Pfizer Türkiye, gençlere part-time çalışma imkanı tanıyor


Pfizer’in kariyer yolculuğuna Türkiye’nin gözde sektörlerinden ilaç sektöründe başlamak isteyenler için hazırladığı online iş yönetimi oyunu Captain Pharma’da finalistler, 31 Mayıs’ta Pfizer’in İstanbul, Ortaköy’deki genel merkezinde yarıştı. Kazanan takımın tüm üyeleri Pfizer’de kendilerinin tercih edeceği bir departmanda 3 ay boyunca part-time çalışma fırsatı yakaladı. Yarışmaya farklı üniversitelerden 15 takım katıldı.  

Pfizer Türkiye kariyer planlama sürecindeki gençlere destek olmaya devam ediyor. Farklı üniversite ve kurumlardan 30.000 aktif üyeye sahip, Türkiye’nin ilk e-kariyer etkinliği ‘Pfizer’de Gelecek Var’ platformunun gelecek-var.com adresinde hayata geçirilen sanal iş yönetim oyunu Captain Pharma’ya katılan gençler, kariyerlerini değiştirecek fırsatlar elde etti.

İlaç pazarına özel olarak geliştirilen ve gerçek bir pazarlama deneyimi sunan Captain Pharma, bu yıl Türkiye’nin dört bir yanından 60’ı aşkın üniversiteden 150 takımın rekabetine sahne oldu. Captain Pharma’da gençler 3-6 kişilik gruplardan oluşan takımlarla ilaç dünyasının dinamiklerini birebir yansıtacak şekilde özel olarak geliştirilen sanal bir dünyada rakiplere karşı yarıştı ve gerçek bir deneyim yaşadı. Takımlar sigarayı bırakmada kullanılan beş üründen birini seçerek o ürünle ilgili üretim, İK, pazarlama ve finans stratejileri belirlediler. Üniversiteliler, kendi takımlarını kurarak pazar, rekabet ve ekonomik veriler gibi tüm dış dinamikleri göz önünde bulundurarak birer üretim, pazarlama, satış ve finans yöneticisi gibi stratejik aksiyonlar aldılar. Rakip hareketleri, aldıkları kararlar da pazarın dinamiklerini, pazar paylarını, satışlarını ve hamlelerini etkiledi.

Captain Pharma’da finalistler 2 ay boyunca online takip edilen başarı puanları sonucunda en fazla puanı alan takımlar arasından seçildi. İki aşamalı olarak kurgulanan yarışmada en başarılı 15 takım Pfizer Türkiye Genel Merkezi’nde düzenlenen Captain Pharma final turunda yarışmaya hak kazanarak Pfizer yönetim ekibine planlarını sunma fırsatı elde etti. Gençler, burada Pfizer yöneticileriyle önce bir kahve sohbetinde buluştular, ardından yöneticilerin Pfizer Türkiye ve Türkiye’de İlaç Sektörü ve İş Yönetimi Dinamikleri konulu sunumlarını izlediler. Tüm finalistler ödüller ve hediye çeki kazanırken, birinci seçilen takım üyeleri Pfizer Türkiye’de “Pfifty Pfifty” olarak part-time çalışma hakkı elde ettiler.

Captain Pharma Sanal İş Yönetimi Oyunu’nu kazanarak Pfizer’de 3 ay Pfifty Pfifty (Part-Time) olma imkanını yakalayan birinci ekip ile ikincilik, üçüncülük ve #Captainpharma Günün Fotoğrafı Ödülünü kazananlar şöyle sıralandı:

1.lik Ödülü: Pharmateam

Fatih Ertem (Hacettepe Üniversitesi, İşletme Bölümü)

Serena Çolak (Hacettepe Üniversitesi, İngilizce İşletme Bölümü)

2.lik Ödülü: Kalaycı

Tuncay Genç (İstanbul Üniversitesi, İngilizce İşletme Bölümü)

Kübra Kalaycı (Boğaziçi Üniversitesi, Kimya Bölümü)

Eda Kalaycı (İstanbul Üniversitesi, Ulaştırma ve Lojistik Bölümü)

Berk Özak (Boğaziçi Üniversitesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü)

3.lük Ödülü: Rational Management

Koray Bayır (İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Ticaret Bölümü)

Oğuzhan Tanverdi (İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Ticaret Bölümü)

Samet Ceyhun Mahsereci (İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Ticaret Bölümü)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here