Pfizer Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü’ne Elif Aral getirildi


1995 yılından bu yana Pfizer içerisinde yetişen ve farklı görevlerde rol almış olan 17 yıllık Pfizerli Elif Aral, Pfizer Türkiye’nin yeni Kurumsal İlişkiler Direktörü oldu.

Pfizer Türkiye bünyesinde strateji, iş geliştirme, pazarlama ve satışta çeşitli roller üstlenmiş olan Elif Aral, Pfizer’de Kafkaslar ve Orta Asya (CauCAR) Bölgesi’nin kurulması ve yönetilmesi gibi önemli başarılara imza atmış bir yönetici.

1998 yılında Pfizer–Anlaşmalı Satış Teşkilatı işbirliğinin hayata geçmesinde önemli rol üstlenen Elif Aral bu işbirliğinin her iki şirket için kazan-kazan modeliyle devam etmesini sağladı. Sonrasında Pharmacia birleşmesiyle Pfizer’in yeni uzmanlık alanlarına girmesinin ardından, şirkette oluşturulan yeni iş birimlerinin yöneticiliğini üstlenen Aral aynı zamanda Pfizer‘de Anti-İnfektif biriminin kuruluşunu gerçekleştiren ekibin içerisindeydi. 2007 yılında Pfizer Türkiye’de iş geliştirmenin ilk kez ayrı ve odaklı olarak yönetilmesi anlamına gelen Kurumsal Strateji İş Geliştirme Direktörlüğü’nün kuruluşunda yer aldı. Ardından Pfizer Türkiye’nin, Kafkaslar ve Orta Asya ülkelerinin dahil olduğu 10 ülkeden sorumlu hale gelmesiyle, bölgenin yöneticisi olarak görev aldı. Bu ülkelerdeki potansiyeli ortaya çıkarmak, gerekli yatırımları yapmak, organizasyonları kurmak, ürün ruhsatlarını almak, satış hacmini büyütmek, Pfizer kültürünü oraya aşılamak gibi çeşitli sorumluluklar üstlendi. 2009 yılından bu yana Pfizer Türkiye’nin pazarlama ve satıştan sorumlu 3 Genel Müdür Yardımcısı’ndan biri olarak Pfizer’de Satış Pazarlama Direktörü görevini yürütmekteydi.

Eylül 2012 itibariyle yeni görevine atanan Pfizer Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Elif Aral şöyle konuşuyor: “Pfizer’de yer aldığım görevlere baktığım zaman kendimle ilgili söylemek istediğim en önemli şey, ilk işyerim olan Pfizer’de 1995’ten bu yana 16 yıldır çalışmaya devam ettiğim ve Pfizer okulunda yetiştiğimdir. Pfizer benim için gerçek anlamda ikinci bir okul olmuştur. Pfizer’deki bu yeni görevimde, ülkemizin gelişen sağlık sistemi dahilinde ve ilaç sektörünün değişen rolü çerçevesinde, tüm paydaşlarımızla sahip olduğumuz sağlam işbirliklerini ve olumlu ilişkileri devam ettirmek ve bunlara yenilerini eklemek üzere çalışmalarımı sürdüreceğim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here