Philips Achieva MR cihazları İstanbul Üniversitesi’nde


Philips Achieva 3.0T X serisi MR cihazları İstanbul Üniversitesi Hulusi Behçet Yaşam Bilimleri Araştırma Laboratuvarı’nda nörobilim araştırmalarına hizmet vermeye başladı. Philips’in yüksek teknolojiye sahip yeni MR cihazı Achieva hızlı tarama, mükemmel görüntü kalitesi, geniş ve yüksek alanda görüntüleme sistemi ve kolay kullanımı sayesinde sektörde lider bir performans sunuyor.

Kalkınma Bakanlığı tarafından yüksek teknolojili ve maliyetli araştırma cihazlarının merkezi laboratuvarlarda işletilmesine destek kapsamında, İstanbul Tıp Fakültesi’nin Çapa Kampüsü’nde Türkiye’deki beyin araştırmalarına hız kazandırmak üzere 3.0 Tesla Manyetik Rezonans (MR) Görüntüleme sistemi kuruldu. Aralarında Philips Achieva 3.0T X serisi MR cihazının da yer aldığı Laboratuvar, sağlık hizmetlerinde de kullanılacak.

MR sistemini tamamlayan Philips’in Achieva 3.0T X serisi tamamen hasta dostu bir sistem olup sektördeki en kısa tünel uzunluğunu sunuyor. Tam boyutuyla 50 cm görüş alanına sahip Achieva 3.0T X serisinin gelişmiş tasarımı klinik MR görüntülemesini kolaylıkla yapma imkanı sağlıyor.

Philips’in otomatikleştirilebilen iş akışlarına sahip Achieva 3.0T X serisi, her hasta için tutarlı görüntü kalitesi sunmayı taahhüt ediyor. Achieva, kullanıcı dostu olmasının yanı sıra çok hızlı tarama performansı sunarak yeni teknoloji ve uygulamaları takip etmeye de olanak sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here