Philips, Ulusal Kardiyoloji Kongresi’nde ultrasonda devrim oluşturan yeni teknolojisini tanıttı


Bu yıl 29’uncusu 26 – 29 Ekim 2013 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşen Uluslararası Katılımlı Türk Kardiyoloji Kongresi’ne katılan “sağlık ve iyi yaşam” şirketi Philips, ultrason teknolojisinde türünün ilk örneği olan ve klinik sonuçlara duyulan güveni bambaşka bir boyuta taşıyan, devrim niteliğindeki EPIQ ultrason sistemini tanıttı.

Sağlığa sadece teknoloji açısından değil hastalar ve sağlık profesyonelleri açısından da yaklaşan Philips, bu yaklaşımın bir yansıması olarak ultrason görüntülerine yepyeni bir bakış açısı getiren devrim niteliğindeki görüntüleme mimarisi nSIGHT teknolojisinin bir ürünü olan EPIQ ultrason sistemini Uluslararası Katılımlı Türk Kardiyoloji Kongresi’nde sağlık profesyonelleri ile buluşturdu.

26-29 Ekim 2013 tarihleri arasında Antalya Maxx Royal Otel ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve 3 binin üzerinde sağlık profesyonelini buluşturan kongrede Philips, ultrasonda devrim oluşturan son ürünü EPIQ’i tanıttı. Philips standında aynı zamanda model ve aplikasyon/satış uzmanları tarafından 3 gün boyunca aktif cihaz eğitimi yapıldı.

Philips’in küresel çapta yaşlanan nüfusun farklı görüntüleme ihtiyaçlarına çözüm getirebilmek amacıyla geliştirdiği, türünün ilk örneği olan nSIGHT teknolojisine ve Anatomical Intelligence’a sahip yeni EPIQ premium ultrason sistemi, etkin bir şekilde daha kesin klinik sonuçlar sunma kapasitesine sahip olan entegrasyon yapısıyla ultrason teknolojisinde devrim oluşturuyor. Anatomical Intelligence, sunduğu ileri organ modelleme ve görüntü dilimleme özelliği ve kanıtlanmış niceselleştirme kapasitesiyle incelemelerin daha kolay yapılmasını, sonuçların daha kolay yeniden üretilmesini ve yeni seviyelerde klinik bilgilere ulaşılmasını sağlıyor. Bu teknoloji ile nSIGHT Görüntüleme’nin keskin netliği birleştiğinde daha hızlı ve daha sezgisel bir ultrason sistemi ortaya çıkıyor.

Görüntüleme teknolojilerindeki uzmanlığıyla adından söz ettiren Philips ultrason görüntülerine yepyeni bir bakış açısı getiren devrim niteliğindeki görüntüleme mimarisi nSIGHT’ı ile son derece detaylı görüntüler ve üstün zamansal çözünürlük imkanı sunuyor. Kritik fokal bölge yerleştirme işlemine gerek kalmadan doku üniformitesinin yeni seviyelerini görebilme kapasitesi de sunan nSIGHT, zorlu hastalarda muhteşem görüntülemeye ulaşmak için daha yüksek frekanslarda üstün penetrasyon imkânı da oluşturuyor.

Erken teşhise yönelik en iyi çözüm…

Philips’in görüntüleme teknolojisi yeniliklerinde daima ön sırada yer aldığını belirten Philips Sağlık Türkiye Genel Müdürü Esen Tümer, konuya ilişkin şu değerlendirmede bulundu: “EPIQ’in görüntüleme kalitesi kesinlikle çok etkileyici. Ayrıca yedek batarya, transdüserlerin kolay bağlanabilmesi ve taşınabilirlik gibi özellikleri ile EPIQ’in daha kolay çalıştırılmasını sağlayan sayısız tasarım özelliği de ürünün dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor. EPIQ’in bugünün sağlık şartları için oluşturulmuş bir sistem olduğuna şüphe yok. Nüfus yaşlanmaya devam ettikçe potansiyel olarak yaşamı tehdit eden hastalıkların erken teşhisi de kritik bir hal alıyor. EPIQ, hekimlerin hızlı bir şekilde ve daha büyük bir güvenle doğru teşhislerde bulunabilmesine imkân tanıyan teknoloji ve güvenilirliği sunarak erken teşhis ihtiyacına çözüm sunuyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here