Philips’ten Yeni CoughAssist E70


Philips, CoughAssist E70 ile noninvaziv havayolu sekresyonu yönetimini yeniden tanımlıyor.

Royal Philips Electronics, etkili şekilde öksüremeyen veya sekresyonları temizleyemeyen yetişkin ve çocuk hastalar için geleneksel solunum yolu aspirasyon yöntemlerine etkili ve daha az rahatsızlık verici bir alternatif olarak havayolu sekresyonu yönetimindeki son gelişmelerini tanıttı.

Yeni CoughAssist E70, hastalarını hastaneden taburcu ettikten sonra onlara evlerinde daha fazla özgürlük ve destek sunmalarında doktorlara yardımcı olacak gelişmiş tedavi özelliklerine ve araçlarına sahip kapsamlı bir çözüm olarak ön plana çıkıyor. Birçok hastalıkta öksürme ve sekresyonları temizleme becerisinin zayıflaması enfeksiyon riskini artırıyor. CoughAssist kullanımının nöromüsküler hastalıkların solunum komplikasyonları için hastanede yatma oranlarını büyük ölçüde azalttığı görülüyor1. Doğal bir öksürük hissi oluşturmak amacıyla  havayoluna kademeli olarak pozitif basınç uyguladıktan sonra hızlı bir şekilde negatif basınca geçerek akciğerlerden sekresyonları temizleyen mekanik bir in-eksüflatör cihazı olan CoughAssist kullanırken hava, yüz maskesi, ağızlık veya basit bir adaptör aracılığıyla trakeostomi tüpüne veya endotrakeal tüpe gidiyor.

Philips Respironics, gelişmiş tedavi aracılığıyla solunum yetmezliği olan hastaların konforunu ve yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı oluyor. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada daha iyi bir hasta bakımı için hekimlerle ve tüm sağlık ekibiyle iş birliği yapmayı taahhüt ettiklerini belirten Philips Respironics Türkiye ve Balkanlar Bölge Satış Müdürü Tarık Altıparmak, “Hasta bakımının her adımını destekleyen çözümlerimiz var: titrasyon, taburcu etme, evde tedavi ve hasta takibi.  Tedaviyi hastaların günlük yaşamlarına entegre etmek ve tekrar hastaneye yatma riskini azaltmaya yardımcı olmak için geniş bir teknoloji, araç, aksesuar ve yazılım yelpazesi sunuyoruz.” dedi.

CoughAssist E70’in yeni özellikleri hastalara tedavilerini daha fazla kontrol etme olanağı tanıyarak havayolu sekresyonunun temizlenmesini iyileştirmeye yardımcı olabiliyor. Cough-Trak algoritması, her solumadan sonra öksürüğü tetikliyor. Ayrıca ayarlanabilir osilasyon seviyeleri havayoluna titreşim uygulayarak bronş duvarlarından mukusun salgılanmasına yardımcı oluyor. CoughAssist E70, hasta mobilitesini artıracak şekilde hafif yapısı (4 kg’dan az) ve çıkarılabilir entegre batarya ile uyumluluğu sayesinde hastalara kolay kullanım olanağı sağlıyor. Talimatların yazılı olduğu pratik kullanıcı arayüzü, kurulumu ve tedavinin başlatılmasını kolaylaştırıyor. Yeni izleme ve veri yönetimi araçları evde yakın takibi mümkün kılıyor, bu sayede klinisyenler tedavi etkinliğini değerlendirip ayarları uygun şekilde düzenleyebiliyor.

Bu yeni gelişmeler, tedaviyi optimize etmek ve hasta konforunu, mobilitesini ve uyumunu geliştirmede klinisyenlere destek olmak üzere tasarlanmıştır.

1. CoughAssist ürünüyle uygulanan tedavinin tekrarlayan solunum yolu enfeksiyonlarını azalttığı kanıtlanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here