Prostat kanserine, “Haydi Gazla!” demeye hazır mısınız?

İstanbul, prostat kanserine karşı bilinirliği arttırmak ve tedavi çalışmalarına bağış desteği toplamak için 27 Eylül 2015 Pazar günü 400’den fazla şehirde gerçekleştirilecek “Gentleman’s Ride” etkinliğine hazırlanıyor.

Rahmi M. Koç Müzesi’nden saat 10:00’da başlayacak olan sürüş Kanyon’da sona erecek.

Günde 1300 erkeğin ölümüne sebep olan prostat kanseri tedavisine destek olmak ve bu konuyla ilgili olarak farkındalık yaratma amacıyla ilk olarak 2012 yılında Sidney’de gerçekleştirilmeye başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yatılan “Distinguished Gentleman’s Ride” 27 Eylül’de ilk defa İstanbul’da gerçekleştirilecek. Rahmi M. Koç Müzesi’nden saat 10:00’da başlayacak olan ve Kanyon’da son bulacak sürüşe Türkiye’den katılımcı ve destek miktarı da her geçen gün artıyor.

Prostat kanserine, iki teker ile “Haydi Gazla!”

Televizyon tarihinin efsane dizilerinden biri olan Mad Man’in baş karakteri Don Draper’in 1957 Matchless motoru üzerindeki bir fotoğrafından ilham alınarak düzenlenen ve prostat kanseri ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilecek bu etkinliğe katılım ücretsiz.

27 Eylül 2015 Pazar günü, 400’den fazla şehirde, kibar hanımlar ve beyler, prostat kanserine karşı bilinirliği arttırmak ve tedavi çalışmalarına destek olacak bağış toplamak için café racer, bobber, scrambler veya benzeri şahane motosikletlerinin selelerine atlayacaklar.

Hedef 3 Milyon Dolar Toplayabilmek

2013 yılında 145 şehirde 11.000’den fazla katılımcı, prostat kanseri tedavisi araştırmalarında kullanılmak üzere 277.000 Amerikan doları topladı. 2014’te, 58 ülke, 257 şehirde 20.000’den fazla katılımcı ile yine prostat kanseri tedavisi araştırmalarında kullanılmak üzere 1,5 milyon Amerikan doları toplanırken,  2015 senesi için 3 milyon Amerikan doları toplanması hedefleniyor.

27 Eylül’ü ajandalarınıza not edin. İsterseniz sürüşe katılabilir veya bağış yapabilirsiniz. Ya da sadece prostat kanserine “Haydi gazla!” diyen şık beyler ve hanımlarla beraber keyfili vakit geçirebilirsiniz.

Etkinlikle ilgili tüm detaylara www.gentlemansride.com adresinden ulaşabilirsiniz

The Distinguished Gentleman’s Ride Hakkında

The Distinguished Gentleman’s Ride 2012 senesinde Avustralya’nın Sydney kentinde, Mad Man dizisindeki Don Draper’in en şık takım elbisesi ile klasik görünümlü bir motor üzerindeki fotoğrafından ilham alarak yola çıktı. Çıkış amacı toplumda motosiklet sürücüleri ile ilgili var olan negatif yargıyı değiştirmeye çalışmak ve bu konuda motosiklet sürücülerini bir araya getirmek olan organizasyon ilk sürüşünde 64 şehirde 2500’den fazla sürücüyi bir araya getirdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here