Qualcomm, 2net Mobil’in Avrupa’daki Tanıtımını Gerçekleştirdi


Roma, İtalya – 20 Kasım 2013 – Qualcomm Incorporated bugün, yüzde yüz iştiraki olan Qualcomm Life, Inc.’in, 20 – 23 Kasım 2013 tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf  şehrinde gerçekleşen Medica 2013 medikal cihaz konferansında, bir 2net Platformu ağ geçidi olan 2net™ Mobil’i Avrupalı müşterileri için hizmete sunduğunu duyurdu.

2net Mobil, çeşitli cep telefonu ve tabletler üzerinde, çoklu medikal cihaz sensörlerinden klinik verilerin, tek bir birleştirilmiş veri akışında sorunsuz olarak bir araya toplanmasını ve bu verilerin güvenilir bulut temelli bir 2net Platformuna aktarımını sağlayan ilk çözümlerden biridir.

İtalya’da sağlık hizmeti sağlayıcılarından olan Quasarmed, çözümlerinde 2net Mobil’den faydalanan Avrupalı ilk müşteri olacak. 2net Mobil Yazılım Geliştirme Kiti, tanıtımının yapılmasıyla birlikte, uygulamalarında 2net ile yönetilen hizmetleri pazarlamak isteyen geliştiricilerin hizmetine sunulmuş oldu. 2net Mobil, belirli Android akıllı telefonların, tabletlerin ve diğer veri kapasiteli cihazların 2net Merkezi’nin ağ geçidi özelliğini kullanmalarına imkan sağlamak için tasarlanmış bir yazılım modülüdür. Kasım 2012’de Avrupa’da piyasaya sürülen 2net Merkez, kablosuz medikal cihazlar için evde ya da ev dışında, makineden makineye bağlantı sağlayan bilgi yolu olarak hizmet ederken, kısa menzilli telsiz esnekliği, güvenlik, birlikte işlerlik ve sorunsuz veri transferi hizmetlerini de sunar. 2net Mobil, müşterilerinin hareket halindeyken değerlerini gözlemleyebilmeleri ve aktarabilmeleri için bu bağlanabilirliğin evin dışına çıkmasını sağlayacak. 2net Platformu, 2net Merkezi ve 2net Mobil Çekirdeği1olarak Class I MDD (1. Sınıf Medikal Cihaz Verisi) ve CE işaretlerine sahiptir.

Qualcomm Life’ın Avrupa’daki ilk 2net Mobil müşterisi olan Quasarmed, çoklu medikal cihaz ve sensörleri bağlayan, akıllı telefon temelli, koruyucu ve rehber sağlık hizmetleri programını geliştirecek. Quasarmed’in amacı, klinik seviyesinde, kullanımı kolay, uygun fiyatlı uzaktan gözetleme hizmeti geliştirmek ve bu hizmeti doğrudan müşterilerine sunmaktır. Son zamanlarda hizmete sunduğu, kan basıncı ve hipertansiyon yönetimi odaklı koruyucu ve rehber sağlık hizmeti olan AmicoMED, kan basıncı ölçüm cihazlarını, müşterinin akıllı telefonu aracılığıyla sorunsuz bir şekilde Quasarmed’in Medikal Merkezi’ne bağlamak için 2net Mobil’den faydalanacak. Yılsonundan önce çözümünü İtalya’da piyasaya sürecek olan Quasarmed, hizmetlerini ritim bozukluğu, algılama ve stres denetimi gibi daha fazla alana yaymayı, hizmet kapsama alanını da Avrupa’nın büyük ülkelerinin tamamına genişletmeyi planlıyor.

Qualcomm Life’ın Avrupa İdari Müdürü Laurent Vandebrouck, “2net Mobil’in Avrupa’ya sunulması ile hedefimiz, uzaktan hasta denetiminde müşterilerimizin iş stratejilerini daha fazla desteklemektir” dedi. “Mobil telefon ve tabletlerdeki bağlanabilirliğe, aktarıma ve verilerin bir araya toplanmasına karşı açık yaklaşımıyla 2net Mobil, kullanıcıların her zaman ve her yerde sağlıklarını takip etme kapasitelerini geliştiriyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here