Rhea Girişim ile Avrupa Göz Yakınlaşması

Rhea Girişim’in sağlık sektörüne ilgisi devam ediyor. Şirket, Avrupagöz Grubuna yüzde 25 oranında ortak olmak için yatırım değerlendirme sürecine girdi.

2009 yılında Rhea Grubu bünyesine girmesiyle birlikte önemli yatırımlar gerçekleştiren Rhea Girişim’in sağlık sektörüne ilgisi devam ediyor. Rhea Girişim ve  Avrupagöz Grubu yatırım değerlendirme ve durum tespit çalışma sürecine girmek üzere karşılıklı münhasırlık anlaşması imzaladı. Rhea Girişim, Avrupagöz Grubuna yüzde 25 oranında ortaklık için 8 ila 12 hafta arasında sürmesi planlanan hukuki, ticari ve finansal durum tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından yatırım yapma kararını sonuçlandıracak.

% 25 Ortaklık Planlanıyor

İMKB’ye kote ve SPK mevzuatı çerçevesinde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (GSYO) olarak faaliyet gösteren Rhea Girişim, Avrupagöz Grubuna yüzde 25 ortak olmak istiyor.

2005 yılında göz sağlığı ile ilgili her türlü soruna çözüm bulabilmek amacıyla Aksaray’da hizmet vermeye başlayan Avrupagöz Grubunun  Küçükçekmece, Bayrampaşa ve Esenyurt’ta da tedavi merkezleri bulunuyor. Avrupagöz Grubu, ortaklığın gerçekleşmesi durumunda hizmet ağını geliştirip ve özellikle Anadolu’da yeni merkezler ve hastaneler açarak göz hastalıkları konusundaki uzmanlığını Türkiye geneline yaymayı planlıyor.

Rhea Girişim’in lider sermayedarı ve Yönetim Kurulu Başkanı Onur Takmak, “Şirketimizin girişim sermayesi alanındaki liderlik vizyonu çerçevesinde ülkemizin sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunan, inovasyona ve özellikli hizmet vermeye odaklanmış ciddi büyüme potansiyeline sahip karlı şirketlerle ilgileniyoruz. Avrupagöz Grubunun sektördeki konumu, büyüme potansiyeli, ve sektördeki bilgi birikimi ve tecrübesinin ülkemize yayılma potansiyeli nedeniyle heyecan verici bir yatırım imkanı olarak görüyoruz.

Münhasıran yürütülecek, hukuki, ticari ve finansal durum tespit çalışmalarının tamamlanmasını takiben yatırım kararının değerlendirilmesi için konu yönetim kurulumuzun gündemine alınacaktır” dedi.

“Sağlık Hizmetleri Büyüme Potansiyeline Sahip”

Branş hastaneleri ve özellikli sağlık hizmetlerinin önemli bir büyüme potansiyeli içerdiğinin altını çizen Takmak, Avrupagöz Grubu ile ortaklığın gerçekleşmesi halinde şirketin iş modeli ve Anadolu’daki genişlemeye dönük adımlarının, Rhea Girişim’in yüzde 100 iştiraki olan Dentistanbul Hastaneleri için de önemli bir sinerji oluşturacağını söyledi.

Rhea Girişim’in sektördeki güçlü konumu ile birlikte Avrupagöz Grubunun uzun soluklu ve karlı büyüme hedefine ulaşmak için önemli bir güç birliği yapacağını belirten Avrupagöz Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli, “Rhea Girişim ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde başlatılan durum tesbit çalışmalarının  olumlu sonuçlanmasını takiben gerçekleşebilecek olan ortaklığımızın şirketimiz ve sektörümüz için oldukça iyi sonuçlar üreteceğine inanıyorum. Rhea Girişim’in ortaklığı ile gücümüze güç katacak ve arzuladığımız büyüme hedeflerine ulaşacağız.” dedi.

 

1 YORUM

  1. Ben avrupa gözün büyük bir yolsuzluk yaptığını öğrendim ve bu beni çok şaşırttı artık onlar bile böyle şeyler yapıyorlarsa yazıklar olsun. İnsanlara sosyal sorumluluk diye göz taraması yapıyorlarmış ve ne kadar sağlıksız böyle birşeyi yapmaları sağlıklı olan insanlara. Bu da yetmezmiş gibi bunun parasınıda SGK’dan istiyorlarmış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here