Romatem’e Dünya Devi Ortak Oldu


Bölgesel merkezi Bahreyn’de bulunan global yatırım ve varlık yönetim şirketi PineBridge Investments Middle East (“PBME”), fizik tedavi ve rehabilitasyon şirketi Romatem Fizik Tedavi Hizmetleri ve Tic. A.Ş.’ye (“Romatem”) yüzde 50 ortak oldu.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri sektörünün lider kurumu olan Romatem sektöründe marka bilinirliği ile öne çıkan özel bir sağlık kurumu. 2005 yılında iki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzman hekimi tarafından Samsun’da kurulan Romatem başarılı bir şekilde büyüyerek tek bir hastaneden, Türkiye’nin dört büyük şehrine yayılmış beş hastane ve sağlık merkezinden oluşan zincir haline geldi. Romatem 325’ü aşkın çalışanı ile 2013 yılında 52.000 hastaya 347.000’inin üzerinde tedavi hizmeti sundu.

Romatem Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Uzman Dr. Köksal Holoğlu, PineBridge ile yaptıkları bu ortaklıktan büyük heyecan duyduklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “Romatem’i fizik tedavi ve rehabilitasyon sektöründe dünya standartlarında hizmet sunan global bir markaya dönüştürmede PineBridge’in ideal bir ortak olduğuna inanıyoruz. İlk karşılaşmamızdan itibaren, PineBridge ekibi işimizi nasıl daha güçlü ve sürdürebilir bir hale getirebileceğimize odaklandı ve bu katkıları şirketimizin değerini yükseltmeye devam ediyor. Türkiye’deki faaliyetlerimizi büyütmek ve Orta Doğu dahil olmak üzere yurtdışında büyüme fırsatlarını hayata geçirmek için PineBridge ile birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Holoğlu, ‘’Bu ortaklıkla Türkiye’de ve çevre ülkelerde fizik tedavi rehabilitasyon alanındaki kurumsal şirketleri satın alma ve veya bölgesel ortaklık modelleri ile büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here