Romatoid Artrit ve Ankilozan Spondilit’te Daima Yaşam Kazansın


Romatoloji hastaları Denizli’de düzenlenen romatoid artrit ve ankilozan spondilit konulu hasta hekim buluşmasında uzman hekim ile bir araya geldi.

Romatolojik hastalıklarda erken tanının önemini vurgulamak, toplumda hastalık hakkında farkındalık oluşturmak, hasta ve ailelerinin bilinçlenmesini sağlamak amacıyla 25 Eylül Perşembe günü Denizli’de düzenlenen Pamukkale Üniversitesi Hasta Hekim Buluşması romatoloji hastaları ve ailelerini uzman hekim ve Artrit İle Yaşam Derneği yetkilileri ile bir araya getirdi. Bu anlamlı toplantı Denizli Büyükşehir Belediyesi ve global biyofarma şirketi AbbVie’nin koşulsuz desteği ile Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleşti.

Romatolojik hastalıklar konusunda toplumsal bilinç düzeyinin artmasını sağlamak, hastalara destek olmak ve hastalar ile hekimler arasında sinerji oluşturmak amacıyla düzenlenen toplantıda, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Romatoloji Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Veli Çobankaya romatoloji hastalarının hastalığı yakından tanıyıp yaşam kalitelerini yükseltmesine destek olmak için ‘’Artritli Hastaya Yaklaşım’’ isimli bir konuşma gerçekleştirdi.

Artrit İle Yaşam Derneği Başkan Yardımcısı Emre Ardaç ise, ”Hasta Gözünden” isimli konuşmasında hastalıkla ilgili deneyimlerini paylaşmanın yanı sıra hastaları ve ailelerini dernek hakkında bilgilendirirdi. Toplantı hastalardan ve ailelerinden gelen soruların cevaplanması ile son buldu.

Bu özel ve anlamlı toplantılar Denizli’den sonra Aydın’daki hasta buluşması ile devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here