Romatoid Artrit ve Ankilozan Spondilit’te Daima Yaşam Kazansın 


Romatoloji hastaları ve uzman hekimler Ankara’da düzenlenen Hacettepe Üniversitesi Romatoid Artrit Hasta Hekim Buluşması’nda bir araya geldi.

Romatolojik hastalıklarda erken tanının önemini vurgulamak, toplumda hastalık hakkında farkındalık oluşturmak, hasta ve ailelerinin bilinçlenmesini sağlamak amacıyla 22 Eylül Pazartesi günü Ankara’da düzenlenen Hacettepe Üniversitesi Romatoid Artrit’te Hasta Hekim Buluşması romatoloji hastaları ve ailelerini uzman hekimler ve Artrit İle Yaşam Derneği yetkilileri ile bir araya getirdi. Bu anlamlı toplantı global biyofarma şirketi AbbVie’nin koşulsuz desteği ile Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Romatolojik hastalıklar konusunda toplumsal bilinç düzeyinin artmasını sağlamak, hastalara destek olmak ve hastalar ile hekimler arasında sinerji oluşturmak amacıyla düzenlenen toplantıda uzman isimler romatoloji hastaların hastalığı yakından tanıyıp yaşam kalitelerini yükseltmesine destek olmak için konuşmalar gerçekleştirdi. Hacettepe Üniversitesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı ve Romatoloji Bilim Dalı’ndan Doç. Dr. Ömer Karadağ ve Doç. Dr. Umut Kalyoncu “Hastalar için Romatizma ve Romatoid Artrit Nedir?” ve “Romatoid Artrit’te Hastalık Yönetimi Ve Yaşam” konusunda katılımcıları aydınlattı. Artrit İle Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nermin Yeniçulha ise, “Hasta Gözünden” isimli konuşmasında hastalıkla ilgili deneyimlerini paylaşmanın yanı sıra hastaları ve ailelerini dernek hakkında bilgilendirirdi. Toplantı hastalardan ve ailelerinden gelen soruların cevaplanması ile son buldu.

Bu özel ve anlamlı toplantılar Ankara’dan sonra Denizli’deki hasta buluşması ile devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here